Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Amióta maszkot kell hordani,...

Amióta maszkot kell hordani, folyamatosan fáj a torkom. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Eleinte míg csak boltokban kellett hordani, nem volt ilyen panaszom. Viszont mióta a városban is, azóta szinte folyamatosan fáj a torkom. Napi 2x1,5 kilométert szoktam megtenni. Ha kocsival mentem, akkor elmúlt a torokfájásom pár nap után, tehát tuti hogy a séta+maszk kombó váltotta ki. Mit tudok tenni, hogy ne fájjon? Most már 2 hete folyamatosan gyalog járok, Hétfő óta pedig már az orrom is el kezdett folyni. (Tuti nem vagyok Covid-os, 2 napja jött meg a teszteredmény.) Tehát nálam megfázásos tünetek jöttek elő a maszk viselésétől. Most hogy itthon vagyok már pár napja, kezd javulni a dolog. De tuti hogy vissza fog jönni, mert január elejétől megint ki kell mennem, és nyilván maszkot is kell húznom. Mit tudok tenni, hogy ne legyenek tőle ilyen tüneteim?

2020. dec. 27. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Igyál több folyadékot és cseréld más anyagúra a maszkot
2020. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A maszk egy idő után petricsészévé válik. Plusz hideg van, lecsapódik a pára. A fertőzés melegágya. Persze nem mindenki lesz taknyos tőle. De ha egy kicsit gyengébb az immunrendszer vagy arcüreggyulladásra hajlamos vagy van valakinek egy problémás mandulája, azzal együtt már jön a felsőlégúti betegség.
2020. dec. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Milyen sűrűn cseréled?
2020. dec. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Semmit, ilyen a maszk. Gondolom nem orvosi maszkot húzol, nem cseréled 3 óránként, nem mosakodsz be előtte, és nem fertőtlenített kézzel veszed fel, hozzáérsz az arcodhoz.


A maszkhordás a jelenlegi formájában szart nem ér.

2020. dec. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
4, nem orvosit hordok, napi 10 órában, nekem kiszárad tőle az arcom, ennyi, de én mosom és vasalom őket illetve max 4 órát van rajtam. Szóval normálisan hordva nem “ilyen a maszk”
2020. dec. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Attól még zárt térben szart nem ér. Úgyis kilélegzed magad köré a levegőt különben az oxigén sem menne be, és halott lennél.
2020. dec. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Eldobhatót hordok, minden reggel újat veszek elő. Nem mosom őket napközben.

2020. dec. 27. 22:23
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak túlélni tudsz. Esetleg nézetsd meg magad orvossal azokkal kapcsolatban, amiket írtam. 2 vagyok. Fül-orr-gégészhez menj.
2020. dec. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Barbell Deadlift ***** válasza:
27%

"Attól még zárt térben szart nem ér. Úgyis kilélegzed magad köré a levegőt különben az oxigén sem menne be, és halott lennél."


Csak amíg az oxigén kb 0,5 nanométer átmérőjű, addig a koronavírus 130 nm. Tehát 260-szor nagyobb.

2020. dec. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rossz tapasztalatom van a maszkhordással. Szerintem azt csináljuk rosszul, hogy hordjuk...
2020. dec. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!