Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felnőtt pelenkásként is lehet...

Felnőtt pelenkásként is lehet gyermekem?

Figyelt kérdés

Picit kalandos életem során már kicsinek sem voltam egyszerű esett miután éjszakai balesetek miatt 8 éves koromig pelenkát kellett viselnem! Utána azt hittem ennek a fejezetnek ezennel vége! 2008-ban azonban, amikor 27 éves voltam egy napon mentem haza. Ahol élet tudni kell nincsenek járdák, s az ember másfél sáv széles két irányú forgalom mellett poroszkál haza életveszélyben! A 30-as táblák dísznek! Konkrétan senki se tartja be! November volt! Hideg volt és este! Sokáig dolgoztam és egy nagyívű kanyarba arra eszméltem, hogy nagy sebességgel jön egy autó mögöttem és egy másik előttem! Másodpercek kérdése volt, hogy összerakjam ezek ott találkoznak, ahol én vagyok és halálra gázolnak ha nem ugrok! Ugrottam! Kikötöttem egy jeges vizes árokba! Onnan 15 percnyire laktam! Forró fürdő, meleg tea és minden volt, de úgy felfáztam mint még életembe soha! Kikötöttem az urológián és kaptam gyógyszert is! Úgy tűnt hat! Aztán egy napon arra eszméltem, hogy elvágtam a kezem, folyik a vérem és nem érzem! A pisit, a kakit nem érzem! Visszamentem, hogy valami nem stimmel ezzel a gyógyszerrel! Az orvos kinevetett! Pelenkát írt fel és leálltunk a gyógyszerrel!


Utána a pelenka eleinte egésznap, majd éjszakára maradt! Este többnyire arra ébredtem fel, hogy nagyon mély alvás után tele van! Hogy hogyan lesz így párom azt nem tudtam! Ciki volt és elkezdtem orvosokhoz járni.


Volt röntgen, volt CT, neurológia, urodinamia (itt egy egyetemi professzor elemezte ki a leleteim mintegy 15 orovostanhallgató előtt úgyhogy azt hittem elsüllyedek). Megállapították semmi bajon szervileg és valószínűleg mentális okai vannak az eseteknek!


Közben a gyógyszert az én esetemet követő 6 hónapon belül Európai szinten tiltották be! Kiderült, hogy bár nem járultam hozzá, de nem voltam más, mint egy kísérleti nyuszi!


Ennek már 12 éve és 2 hónapja! Istennek hála azóta már rátaláltam egy csodálatos lányra, aki a mennyasszonyom is! Nagyon szeretjük egymást és szeretnénk babát is. Hogy alkalmasak vagyunk-e erre orvosilag persze kivizsgáltatjuk, de sokat olvasgattam interneten! Sokat arról, hogy vajon a pelenka szükségessége és viselése hatással van-e a nemzőképességre és, hogy baba legyen! Ezt nem tudom! De kíváncsi vagyok arra, hogy valaki tudja-e.


F/39



2021. jan. 10. 10:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
100%
Lehet gyereked.
2021. máj. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
78%
Nekem kiskoromba volt egyszer hogy álmomba pisiltem és igaziból is becsurrant kicsi..Hála istennek ez volt az egyetlen! 30/F vagyok most! De akkor is kellemetlen volt...Szóval átérzem a kérdező esetét!
2021. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok bele szólni csak elképzelésemet írom le, érdemes lenne bevezetni a mosható pelenka nadrág használatátt állíthatós mérettel, főleg akkor ha a családban 2 különböző életkorú de két pelenkás gyermek van a családban.


És a két kicsi gyermekek mellett pedig az egyik szülő, szintén pelenkát viselne egészségügyi okok miatt. Így az érintett szülő számára paraktikus lehet legfőképpen éjszakai viseletre a mosható nadrág pelenka.


Így a tipegő pelenkás gyermek hamarabb játékos formában megtanulhatja, amikor a frissen mosott pelenka nadrágokat segít kiteregetni a szárítóra, hogy nem csak neki szükséges pelenkát viselnie hanem a kis testvérének is, és az egyik szőlőjének is szükséges a pelenka viselete. Hamarabb megtanulja a kis testvérével együtt, elfogadni az egészségügyi okok miatt pelenkára szoruló nagyobb gyermekeket és felnőtteket.

2021. aug. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 Keichii válasza:
100%
Szia! Én 20 éves vagyok, és ugyanúgy pelenkát hordok. Nap mint nap. Jelenleg szakácsként dolgozom, viszont muszáj pelenkát viselnem. A vizeletem nem tudom tartani 2 perc után már, csak nagyon nehezen. Voltam vizsgálaton, még megyek is. Az orvos meglepődött, mikor mondtam, hogy milyen problémám van, és hogy hogyan próbálom orvosolni. Természetesen ott is pelenkában voltam. Másképp nem biztos, hogy komolyan vett volna. Talált vese problémát is. Én nem szégyellem, hogy pelenkás vagyok, már hozzá szoktam. Nincs benne semmi rossz. Még mindég jobb, mint ha elvesztettem volna az egyik karom, esetleg lábam. A kérdésedre pedig: természetesen lehet gyereked, semmit nem befolyásol, hogy pelenkát kell hordj. Teljes életet élhetsz így is! Ne szégyelld magad, nincs miért! Remélem valamilyen szinten azért tudtam segíteni ezzel a regénnyel, amit válasznak is szántam. Kitartást kívánok neked! Ne haragudj, hogy ha nem volt túl kielégítő a válasz, amivel tudtam szolgálni ^^"
2021. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Elég régen jelentkeztem és a dolgok nagyon nem úgy alakultak, ahogy szerettem volna. Ha azt kérdezitek hordok-e még pelenkát, akkor a válaszom igen, mert kell (hozzáteszem: Sajnos!). Ugyanakkor részben a COVID, részben a mozgás szegény életmód, részben a nem megfelelő táplálkozás miatt, s egyesek szerint a pelenka miatt is kialakult egy oxidatív stressz nevű dolog, mely csökkenti annak esélyét, hogy gyermek lehessen!


Az oxidatív stressz röviden arról szól, hogy a szervezet termel salakanyagot, s termel antioxidánsokat, mely segít ezeket feldolgozni. Azonban bizonyos hatások hatására felborulhat ez az egyensúly, s az baj! Ha felborul az egyensúly, akkor az előzménye lehet ráknak, cukorbetegségnek, infarktusnak, szívbetegségnek, STROKE-nak, alcheimer kórnak és parkinzon kórnak is.


A férfi szaporító anyagra negatív hatást gyakorol a túlzott hőmérséklet emelkedés! Így tartósan nem jó a láz, a szauna, a forró fürdő és ezért veszélyes a pelus is, mert az is növelheti az ottani hőmérsékletet! Orvosok azt mondták nyugodjak meg! Mindent megtesznek azért, hogy minden rendben legyen és baba lehessen! Azt is mondták, ha pelus kell, akkor kell! Ne idegeskedjek ezen!

2021. szept. 7. 18:34
 56/71 Keichii válasza:
Szia! 54-es vagyok! Bízok benne, hogy sikerül elérni(ük), hogy mihamarabb megoldódjon ez a problémád. Tényleg ne strapáld magad ezen. :) én sem teszem, mert nem érek el vele semmit, és mint írtam, 20 éves vagyok (mingyárt 21, szeptember 30.-ával töltöm). Sajnos a tegnapi nap folyamán én sem tudtam már tartani a vizeletem, miközben vártam a buszt, 2x is előfordult amíg haza értem, hogy bevizeltem. Jobban örülök annak, hogy volt rajtam pelenka, mint sem annak, hogy nyilvánosan fordult volna elő. Próbálj meg egy picit megfeledkezni arról, hogy ez rossz dolog. Ugyanúgy teljes értékű ember vagy! Nem vagy kevesebb! Örülök, hogy kaptunk tőled választ! Remélem azért hamarosan javul az állapotod! Sok sikert a babához, s ha össze is jön, akkor nagyon-nagyon sok boldogságot kívánok neked és kedved párodnak! ^~^
2021. szept. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 A kérdező kommentje:
Az, hogy azt írtad, hogy szeptember 30-ai vagy azért érdekes, mert én szeptember 28-ai. Úgy látszik esetünkben (nyilván véletlen) mérlegeket sújtó dologról van szó! Aki engem ismer az tudja, hogy természetesen sosem adom fel, de nyilvánvaló az is, hogy azért aggódom. Pláne, hogy nekem szeptember 28 a negyedik X-et jelenti! :/
2021. szept. 7. 20:45
 58/71 Keichii válasza:

Természetesen megértelek, hogy aggódsz. Hiszen egy gyermek áldást jelent a szülő számára.

Nem teljesen értem a 4. X az mit jelent. Írtam neked egy privát üzenetet, remélem elolvasod. Köszönöm, hogy megosztod velem ezeket.

2021. szept. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
4 X gondolom ő már 40 éves..
2021. szept. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
100%

Nem szégyen ha 40 éves kor felett is, szükséges maradna pelenka viseleted kedves kérdező. Attól ugyan úgy értékes ember maradsz, még akkor is ha szülő leszek.


Olvastam régen, hogy egy nő írta a férje műtétek után, hogy átmenetileg pelenka viselését szorult. És megjegyezte mosoly jelet írva, hogy most már ,,2 gyermek" szorul pelenka viseletre.

2021. szept. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!