Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagyok fáradt?

Miért vagyok fáradt?

Figyelt kérdés
Viszonylag korán fekszek, és ezért korán is kelek. De ha nem kelek korán akkor is 23óra felé hulla fáradt vagyok. Úgy,hogy nem közben azért nem dolgozom magam halára. Ez csak idén kezdödött. Azt hittem 1hét alatt kialaszom az "ünnepi dorbézolást" de nem.

2021. jan. 11. 16:03
 1/7 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Meg szeretnèlek kèrdezni, hogy nô vagy e vagy fèrfi, ès hány èves vagy?
2021. jan. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Férfi 35 éves.
2021. jan. 12. 06:26
 3/7 A kérdező kommentje:
tegnap is. Gyakorlatilag semmit nem csináltam. De 21órakor már szenvedtem mint disznó a jégen. Nem is húztam sokáig. De már ébren vagyok 1-1,5 órája.
2021. jan. 12. 06:28
 4/7 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Helytelen ètrend ès mozgásszegèny életmód is okozhat fáradságot! Nem mindenki van tisztába vele de a kiegyensúlyozott zöldsègekre, gyûmölcsökre, teljes kiörlèsû gabonákra, fehèrjèkre ès tejtermèkekre èpûlô étrend önmagában hatèkony lehet a fáradság ellen. Javaslom: tányèrod felèt zöldsègek, vagy gyûmölcsök foglalják el! A gabonákból válasszad a teljes kiörlèsût, a telitett zsirsavak helyett pedig a telitetlen zsirsavakat ès az alacsony zsirtaltalmú èteleket. Csökkentsed a cukorfogyasztást! Minden ètkezèst tartsad meg lehetôleg azonos idôpontban, igyál elèg vizet! A dehidratáció önmagában fáradságot okoz. Továbbá a mozgásszegèny èletmód nem növeli, hanem csökkenti az energiaszintedet. Heti 150 perc közepes intenzitású kardiomozgásnak ès 2x20-30 perc izomfejlesztô mozgásnak van optimális egèszsègvèdô hatása. Fontos szabály mèg, hogy kèt kardioedzès között nem telhet el 72 óránál több, egy alkalom pedig nem lehet 30 percnèl rövidebb. Az a cèl, hogy mozgással csökkentsûk a krónikus fáradságot ès a lehetô legnagyobb egèszsègnyeresègre tegyûnk szert. Meg kell mèg emlitenem a további betegsègeket is amik fáradságot produkálhatnak; cukorbetegsèg, vèrszegènysèg, pazsmirigybetegsègek, vitamin ès ásványanyag hiánya.
2021. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mozgok eleget munkában és amúgy is. Nem túl intenzìven heti 3x1órát erősitek.

Ha olyan az idő bringázok.

Az étrendem valóban nem a legjobb,de nem változott az utobbi időben jelentősen.

2021. jan. 12. 19:10
 6/7 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Kicsit többet kell mozognod mint 3x1 óra! Az ètrenden pedig fontos lenne válltoztattni.
2021. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mint írtam mozgok azaz, nem irodista vagyok. Fizikai munkát végzek nem akarok és nem is feltétlenül van szükségem arra 3x1órára. De jól esik.
2021. jan. 13. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!