Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A koronavírus-vakcina okozhatj...

A koronavírus-vakcina okozhatja a nemi identitás érdeklődésének megváltozását?

Figyelt kérdés

Előre kell bocsájtanom botkezű vagyok a biológiához. Nem vagyok konteo hívő sem, de most olvastam egy olyat egy népszerű rabbitól, ami nagyon meglepett és erről szeretnék kérdezni.


A népszerű rabbi szerint.... [link] Sokra tartom a zsidó népe elért eredményeit, szerepük a tudományokban. Ők nem hisznek összeesküvéselméletekben. A konteok általában rajtuk csattannak sajnos. Ezért is erős megerősítést érzek belőle.


Keveset értek a biológiához, de annyit értek a kémiához, hogy a szervezetben a gyógyszerek egymással egy új hatást képesek létrehozni. Kémiában egy vegyület egy másikkal reakcióba lépve egy teljesen új tulajdonságal rendelkező vegyületet hozhat létre. Ismert, hogy X gyógyszert nem lehet Y-nal együtt beszedni, mert rettenetes mellékhatás lesz ami a szervezetben lejátszódó normál reakciók végeredménye. Lehetséges, hogy ez az RNS alapú oltás ha jól értem a vírus RNS-ét zavarja meg, hogy ne hozzon létre újat a sejt.


Lehetséges hogy emellett a testben levő másik vegyülettel is mellékreakcióba lép vagy esetleg a test katalizálja az oltásban levő vegyületeket, ami végül az ember nemi irányultságáért felelős biológiai vegyületet változtathatja meg? Lehet hogy erre még a tudósok sem számítanak?


A kutatók gyorsan szinte rohamtempóban fejlesztették ki ezt a vakcinát és nem volt idejük minden más lehetséges kémiai reakciót megvizsgálni a szervezetben, amik létrejöhetnek az oltás után. Izrael már a lakosság 20%-át leoltotta. Ők tapasztalatból beszélhetnek. Ez is nyomós érv mellette. Lehetséges, hogy egy eddig váratlan kémiai reakciók miatt, amiket a test katalizál végeredményben a nemi identitásunk is megváltozhat?



2021. jan. 12. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

"Ők nem hisznek összeesküvéselméletekben"

khmm...

A cikkből:


"...A közösségi médiában roppant népszerű Daniel Asor rabbi azonban másképp gondolja – írja az Israel Hayom című hírportál. Az online platformokon több tízezer követővel rendelkező, összeesküvéselmélet-hívő Asor azt hirdeti, hogy a vakcinák, csakúgy, mint az egész koronavírus-járvány egy gonosz háttérhatalom termékei.


A rabbi szerint a háttérhatalom, melynek tagjai a szabadkőművesek, az illuminátusok, Bill Gates és még sokan mások, a járvány és a védőoltások terjesztésével egy új világrendet akarnak bevezetni. Asor állítja, hogy a koronavírus-vakcinák homoszexulaitást okoznak, és a többi rabbi csak azért kampányol a beadatásuk mellett, mert a bűnszervezetként működő WHO és a gyógyszercégek hamis adatokkal átverték őket..."

2021. jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ő maga nem hisz összeesküvésekben. Az hogy létezik egy szupergazdag pénzügyi elit, akiket háttérhatalomnak ismernek azt már svájci szkeptikus matematikusok is igazolták tudományos módon. Ez még önmagában nem konteo.


Szerintem nem jó abba az irányba elmenni, hogy mindenkire ráhúzzuk a konteos kártyát, aki elismeri a tényeket. Most a kérdésemben szereplő tudományos vonatkozása érdekelne. Itraelben oltották be eddig a legtöbb embert, ott ezt mondják. Lehet ebben valami?

2021. jan. 12. 17:23
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem buzulsz meg tőle, hogyha erre irányul a kérdés.
2021. jan. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Tök jó lenne, de sajna nem. Ez csak egy konteó.
2021. jan. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sadam87 ***** válasza:
91%

"Lehetséges, hogy ez az RNS alapú oltás ha jól értem a vírus RNS-ét zavarja meg, hogy ne hozzon létre újat a sejt."

Rosszul érted. A beadott RNS nem hat a vírusra. (Nem is vírusfertőzötteknek adják be az oltást.) Az RNS oltásnak ugyanaz a lényege, mint bármiylen másik oltásnak: "megtanítani" felsimerni az immunrendszernek a kórokozót. Csak míg az ehhez szükséges antigéneket (azokat a molekuláit a kórokozónak, amit az immunrendszer felsimer) a hagyományos oltásoknál a testen kívül csinálják meg (vagy teljes, legyengített vagy elpusztított kórokozót adnak be), addig az RNS oltás esetében ezt a saját sejtjeinkkel végeztetik el.

A beadott RNS a vírus egyik fehérjéjét kódolja (tüskefehérje). Ha bejuttatják egy sejtbe, akkor a sejt elkezdi termelni ezt a vírusfehérjét. Még mielőtt aggódnál: nem akármilyen sejtekbe juttatják be, hanem az úgynevezett dendritikus sejtekbe. Ezek olyan sejtek, melyeknek a fő funkciójuk, hogy az idegen antigéneket (a kórokozók molekuláit) bemutassák más immunsetjeknek, így segítségk a felismerésüket, és kialakítsák az immunválaszt. Tehát lényegében ugyanazt a mechanizmust aktiválják, mint ami vírusfertőzés esetén megtörténik.

Emellett tudni kell, hogy az RNS-ek nem maradnak meg a szervezetben sokáig. Tehát nem okoz tartós elváltozást (persze az immunitás kialakulásán kívül).


"Lehetséges hogy emellett a testben levő másik vegyülettel is mellékreakcióba lép vagy esetleg a test katalizálja az oltásban levő vegyületeket, ami végül az ember nemi irányultságáért felelős biológiai vegyületet változtathatja meg?"

Természetesen a kutatók is tévedhetnek, ráadásul az emberi szervezet elég bonyolult, épp ezért lehetnek nem várt mellékhatásai egy új gyógyzsernek/vakcinának. Épp ezért tesztelik. A Pfizer vakcinát például 42 ezer emberen tesztelték.

"A kutatók gyorsan szinte rohamtempóban fejlesztették ki ezt a vakcinát és nem volt idejük minden más lehetséges kémiai reakciót megvizsgálni a szervezetben, amik létrejöhetnek az oltás után."

Nem igaz, hogy kevésbé lenne biztonságos az új vakcina a gyorsabb fejlesztés miatt. A szakmai sztenderdek nem változtak, pontosan ugyanezeken kellett átesni a korábbi oltásoknak is. Itt egy összefoglaló arról, mi tette lehetővé a gyorsabb fejlesztést:

[link]

"Izrael már a lakosság 20%-át leoltotta. Ők tapasztalatból beszélhetnek."

Nem "ők" beszélnek erről, hanem egy rabbi, akinek nyilván se nem szakmája a téma, se nem felelős az oltásokért. (Legalábbis nem hiszem, hogy másodállásban például biológus vagy orvos lenne.) A hivatalos állami szervek, és az izraeli kutatók semmi ilyesmit nem állítanak. Amúgyis: ha azt állítja, hogy rajta kívül mindenki (kutatók, állami szervek, többi rabbi, meg persze a háttérhatalmak és illuminátusok) be van avatva, és hazudik, hát... maradjunk annyiban, hogy inkább ő mehet szembe a többiekkel az autópályána.

2021. jan. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
89%

En jol beszelek ivritul, magyar turistacsoportokat vezetek Izraelben es izraeli turistakat itthon.

Bemebtem a Gugliba, ivritul irtam be "Gabriek Asor" - a gugli egyetlen cikket sem dobott ki erre. Megneztem a wiki-ben is, ott sem ismerik. Megneztem, hogy milyen cikkeket irt az "Izrael ma" (Israel hayom), egyetlen cikk sincs, amiben ilyen nevu ember szerepelne.

2021. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
* Daniel Asor - az ivritul iras helyes volt, az elobb utottem felre.
2021. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Readingforlife válasza:
80%
Már megbocsájts, de ez nem a "nem értek a biológiához" dologban gyökeredzik. A kérdésed rendívüli meggondolatlanságon alapul. Konyhanyelven szólva hülyeséget kérdeztél.
2021. jan. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lacás1976 ***** válasza:
76%
Remélem nem mert szeretek meleg lenni.
2021. jan. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!