Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van ennyi orvos a...

Miért van ennyi orvos a coronavírus vakcina ellen?

Figyelt kérdés
[link]
2021. jan. 18. 00:36
 91/150 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

,,Nincs gond a tudománnyal, ha a világunk jobbá tétele céljából használják."


Az a technológia! A tudomány meg, amit az oskolába oktatnak, hogy értsd a világ működését és pl.: tudjál működő dolgokat csinálni, kigondolni általa. Amivel aztán jobbá vagy rosszabba teszed a világot.


De a tudás sosem rossz önmagában! Sőt érteni kell a dolgokat, hogy helyes (erkölcsös, jó) döntéseket hozzunk. Erre (is) van a tudomány! hogy ne legyünk bunkók és legalább értsük azt, ami körülvesz minket és meghatározza életünket. Így tudunk szembe szállni a vírusokkal. Így tudunk egészégesek maradni, aminek morális megítélést már rád bízom...

2021. jan. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/150 sadam87 ***** válasza:
100%

#90

Azt megértem, hogy nem tetszik az Elon Musk által felvázolt jövőkép, de:

1. Miért is lenne etikátlan, ha valaki elmondja, hogyan képzeli el a jövőt? (Kötelező beültetésről nem beszélt.)

2. Ennek az égvilágon semmi köze nincs a koronavírus oltáshoz.

2021. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/150 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A chip beültetés nem légből kapott, olvass Elon Musk Neuralink vállalkozásáról, amelynek pont ennek kifejlesztése a célja."

Ez is ótvar félremagyarázás.


Agy-számítógép interfészről van szó, ami annyit tesz, hogy ha majd olyan ki tudja hány évtized múlva megvalósulna, nem kézzel, hanggal viszed be azt, amit ma is beviszel és a gép válaszát nem monitoron, hangszórón kapod, hanem közvetlenül szem- és fülidegre.


Az orvosi alkalmazás meg pont hogy az egyszerűbb és korábban létrehozható, mert nem komplex elektródahálózatot igényel, csak egy-két helyen célzott impulzust, mint mondjuk a Parkinson-kór vagy az epilepszia.


A rémtörténet a gondolat-beültetésről egy marhaság. Azt sem tudjuk, hogy működnek a gondolatok.

Könnyen lehet, hogy soha nem valósul meg, de nem is cél.

2021. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/150 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ha chip lenne a folyedékban az senkinek nem.tűnne fel? Vagy lenne benne láthatatlan méretben több darab, hohy amikor 5-6 fele elosztják, biztos jusson mindenkinek? Mi célt szolgálna ez a "chip"?? Mi látná el energiával? Kapcsolódna szerinted hálózatra? De aaaaaaaahh, miert beszelunk itt ekkora nyilvanvalo baromsaggal???

Szerintem meg a szalámiban is chip van, de nem tudom bizonyítani, ezért le kell leplepzni, senki ne egyen több szalámit. Ja, de attól nem fognak százezrek meghalni ha nem esznek szalámit, ellenben ha sokan nem oltatnak, tovabbra is tele lehetnek a kremok...

2021. jan. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/150 A kérdező kommentje:

92


"1. Miért is lenne etikátlan, ha valaki elmondja, hogyan képzeli el a jövőt? (Kötelező beültetésről nem beszélt.)"


Szándékosan csinálod ezt? Te is feltételezom jól tudod, hogy amiért hivatalosan még nem kötelező, nagyon könnyen elérhető, hogy az emberre ráerőszakolják. Trendek, divatok, szokások, "új normalitás" gerjesztése révén. Az semmit nem tesz, hogy hivatalosan nem kötelező, attól még pont úgy kötelező lehet, mert ha nem fogadod el, munkanélküliként fogsz éhen halni. Lásd koronavírus vakcina. Milyen jól hangzó szlogen, hogy nem kötelező, mindenki önkétes alapon kérheti, holott már a vállalatok kidolgozták a tervet arra miként szolgáltassanak és adjanak el csak beoltattaknak. Idő kérdése mire ez életbe lépik. Ennyit a nem kötelező oltásról. Ha hátrányod származik a techológia nem alkalmazásából, az igenis kötelező!


És nem az etikáltan, hogy valaki elmondja hogyan képzeli a jövőt. Egy ilyen népszerű személy szavainka súlya van. Pont az a sok már agyomosott birka nagyon hamar rácuppan az ilyen "jóslásokra" és idealizálásokra. Ahogy történt az okostelefonokkal, szociális médiával és hasonlókkal. Milyen jól elterjedt, és kutyát nem érdekli a rengeteg mellékhatása a dolognak.


A transzhumanizmus miért etikáltan? Ha ezt ki kell fejtenem akkor szerintem rossz helyen vagyok. Alapvető emberi jóérzés diktálja azt, hogy "istent játszan", az emberi mivoltunkba beavatkozni miért etikátlan. Még ha olyan menő is lesz majd összekapcsolva lenni egy mesterséges intelligenciával és utasításaira táncolgatni.

2021. jan. 19. 11:53
 96/150 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az oltásba rakott chip marhaságát már kitárgyaltuk más kérdésnél.

A legkisebb RFID chip ma a hajszál átmérőjének párszorosa és annyira képes, hogy egy pár kB-os azonosítót hordozzon és elsugározza külső jelre olyan 20-25 centire.

A mérete miatt is baromság, hogy oltásba tennék, azonnal érelzáródást és könnyen halált okozna.

Még ha vörösvérsejt méretűre lehetne is zsugorítani (egyelőre nem lehet), a vérben rátapadó vérlemezkék és-vagy fehérvérsejtek stb. tennék érzáróvá.

Ja és akkor végképp nem érne semmit, mert nem lenne elég mérete a működőképes antennához.


A mai ilyen mini RFID chipet rád lehet szórni porként, ruhádba juttatni, esetleg bőrbe implantálni, ezer módon rád lehet aggatni észrevétlenül. Nulla értelme lenne vérkörbe juttatni, de mint írtam is, nem is lehet.

Ha valaki le akar követni, egy baráti hátba vágással elintézhető.

A chipelt vakcina egy ökörség.

2021. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/150 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A transzhumanizmus miért etikáltan? Ha ezt ki kell fejtenem akkor szerintem rossz helyen vagyok. "

Megint elkezdesz másról beszélni, amint egy témában meg vagy cáfolva.


Amit művelsz itt, az a fuldokló mindenhez kapkodására emlékeztet.


Ez van, konteókban éled ki a paranoiádat.

Mi nem vagyunk pszichiáterek, hogy ezt a problémádat megoldjuk.

2021. jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/150 sadam87 ***** válasza:
100%

#95

"A transzhumanizmus miért etikáltan? Ha ezt ki kell fejtenem akkor szerintem rossz helyen vagyok."

Ahhoz képest, hogy korábban te panaszkodtál arról, hogy bizonyos dolgokról nem engednek vitatkozni a "mainstream" oldalakon, elég erősen elutasítod az erről szóló diskurzust! :D

De igazából engem inkaább az érdekelne, hogyan kötődik Elon Musk kijelentése a koronavírus oltáshoz. Mert szerintem sehogy.

2021. jan. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/150 sadam87 ***** válasza:
100%

Amúgy ha az etikátlanságnál tartunk: szerintem meg az etikátlan, hogy orvosok és gyóygszerészek kampányolnak a koronavírus vakcina ellen úgy, hogy rudják, hogy emiatt rengeteg ember fog meghalni. (Már ha sikeres a kampányuk. De sajnos annak tűnik.) Nekik tisztában kell lenniük az állításuk súlyával (illetve ha nem, erősen kétséges, hogy alkalmasak-e a pályára).

És itt természetesen nem a szakmai alapon történő kritikára gondolok (például annak vizsgálata, nem kockázatos-e esetleg a nagyon időseknél az oltás beadása), hanem arra az áltudományos maszlagra, amit az általad linkelt oldal bemutat.

Érdekes, hogy ennek az etikai vonatkozásai nem zavarnak.

2021. jan. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/150 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ha ennyire hülye vagy, mit keresel a tudományon? Ahol úgyis mindent eltitkolnak?

Miért nem az ezotériát gazdagítod remek gondolataiddal?

2021. jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!