Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális, ha valaki csak...

Normális, ha valaki csak ennyi folyadékot fogyaszt egy nap?

Figyelt kérdés
A barátom reggel iszik egy kis tejet, napközben max. fél-1 liter más folyadékot, majd miután hazajön munkából, vacsorázunk, és hozzá megiszik egy v. két üveg kisüveges sört. Nem kevés ez a folyadékmennyiség? Származhat ebből az életformából valami baja?
2008. dec. 2. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én se iszok többet, sőt. Soha életemben nem bírtam 2 litert meginni. Mondjuk mostanában sok helyen olvasni, hogy hülyeség a napi 2 liter folyadékszükséglet, annak töredéke is elég. És szerintem igazuk van, mert különben már én sem élnék. :D
2008. dec. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon keveset iszom...max fél liter + a leves!! Nekem is mondják h kevés de nem tudok többet leerőszakolni magamba!! Sztem nem lesz ettől semmi baja!! Az mondjuk számít h az folyadékot alkoholban vagy sem viszi be vki a szervezetébe!!
2008. dec. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl egészséges a kevés folyadékfogyasztás. Nem tudom hol olvastad hogy ennyi elég, mert én mindenhol azt olvastam hogy igenis meg kell inni 2-3 liter folyadékot egy nap. Ha nem kapja meg a szervezet akkor dehidratálódik, koncentrálódik a vére, a testnedvei, rosszabbul működik az emésztése, gyakrabban fájhat a feje, az idegsejtek műkédéseben is zavar keletkezhet és még egy sor dolog amire hatással van. Tudom milyen nehéz megszokni, régen én is nagyon keveset ittam (kb 6 deci egy nap) és pocsék volt eleinte olyan sokat inni, majdnem visszajött. De már hozzászoktam és tényleg sokkal jobb a közérzetem.
2008. dec. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De, szerintem is kevés az a mennyiség amit megiszik. többet kellene. sok gond származik abból, ha valaki keveset iszik, emésztési problémák, fáradékonyság, vér besűrűsödése, húgyúti fertőzések a besűrűsödött vizelet miatt, akár vesekő is. én minden nap megiszok másfél liter vizet, és a napi tej, tea levesadagomból kijön a 2 liter. ennyi a minimum.
2008. dec. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod problémát akar rövid időn belül a veséjével és más belső szerveivel...

Ez hihetetlen kevés amit írtál!


Napi 3 liter!!! tiszta víz és ezen felül a többi. Ha valaki kávét, alkoholt, kólát iszik, akkor még többe lenne szüksége a normális hidratációhoz.


A vízhiány nemcsak a vesének rossz, hanem a belső szervek sem funkcionálnak majd megfelelően mert kiszáradnak. Emésztőszervi, mozgási megbetegedések, keringési problémák jöhetnek elő nem beszélve hogy az agy se fog megfelelően működni. Szóval beszélje vele erről!!!


Olvassátok el ezt a könyvet! Ebben le van írva minden:


BATMANGHELIDJ, F., DR.: A TESTED VÍZÉRT KIÁLT!

Mandala-Veda Könyvkiadó

2008. dec. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
nem szabad sok vizet inni, mert bár azt mondják 2 litert meg kell inni naponta, az lehetetlen mennyiség. a víz "telíthet" ,"lerakódhat" a tested egyes részire, és akkor hasonló lesz a hájhoz, szóval vigyázni kell vele...1, 1,5 liter bőven elég
2008. dec. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Érdekes, én már 28 éve élek, és soha nem ittam 1, nyáron 1,5 liternél többet, és soha nem vagyok beteg!
2008. dec. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Többen írták hogy régóta keveset isznak de mégsem betegek és ezért ugye nincs is szükség annyi folyadékra. Ez sajnos nem így van. Ha valakinek a szervezete hozzászokik a kevés folyadékhoz akkor automatikusan nem is kíván többet, ezért hiszik sokan hogy ez így rendben van. De valójában nagyon is káros hatással van a szervezetben lezajló folyamatokra amitől lehet hogy nem betegszik meg, de a későbbiekben sok betegségre hajlamosabb lehet. Ezen kívül pedig esztétikailag sem előnyös, mert aki nem iszik eleget annak a bőre sokkal hamarabb ráncosodik, a haja, körmei fakók és fénytelenek. Kellemetlenebb szagú lehet az izzadsága, a lehelete, pont azért mert felhalmozódnak a méreganyagok a szervezetben. És lehetne még egy csomó ok-okozati összefüggést felsorolni.
2008. dec. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!