Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez a vírus utóhatása?

Ez a vírus utóhatása?

Figyelt kérdés

Koronavírusos voltam novemberben. Egy ideig tök rendbe volt a szaglásom és izlésem amióta meggyógyultam, de kb 1 hónapja más szagokat érzek. Például a vöröshagymának és lilahagymának teljesen más szaga van, meg sem tudom enni magába, pedig imádtam.

Lehet a virus utóhatása?


2021. jan. 28. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Én ezt azzal magyaráznám, hogy az agyad viszonylag hosszú időn keresztül nem kapott ilyesmi információt, így most sokkal 'erősebbnek' érzed az illatokat. Ez olyan, mint amikor sokáig vagy sötétben, majd kimész a nyári melegben és kb. nem bírod nyitva tartani a szemed az erős fény miatt.
2021. jan. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De az izlesem is ennyire befolyasolna? Amikor meggyogyultam, visszatert a szaglasom es most megvaltozott. Van, hogy az izeket is mashogy erzem.
2021. jan. 28. 16:26
 3/5 anonim ***** válasza:
A hagyma elhagyása nem fog gondot okozni, így én nem venném ezt túl komoly dolognak. Várj pár napot, hetet, ha zavarni fog, akkor fordulj orvoshoz, bár segíteni nem hiszem, hogy tudni fog.
2021. jan. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez tipikus covid szövődmény. Van beteg, aki a "gyógyulása" után még egy hónapig nem érzett semmit, azóta úgy érzi, mindennek cigaretta szaga van. Gyógymód nincs, idő és talán rendbejön.
2021. jan. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oh, értem, köszönöm!!

Remélem minél hamarabb rendbe jön:((

2021. jan. 30. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!