Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvosok! Pályaválasztásban...

Orvosok! Pályaválasztásban tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Abban biztos vagyok hogy orvos szeretnék lenni, de az a gond hogy nem tudom hogy milyen.

Alapvetően két fajta ,,irány" érdekelne az: álattorvos és a plasztikai sebész.

Nagyon szeretem az állatokat és szeretnék is rajtuk segíteni, de ugyanakkor plasztikai sebész is érdekel.

Nem tudom eldönteni.

Igazából egy olyab szakmát keresek amire az emberek felnéznek és ha pl 20 év múlva megyek a gimis osztálytalálkozómra akkor az emberek lepődjenek meg hogy: jé ez milyen sokra vitte, vagy valami ilyesmi.

Vannak itt állatorvosok/plasztikai sebészek??

Ha igen válaszolnátok nekem pár kérdésemre?


Nem túl fárasztó a munka?


Volt már olyan, hogy éljel fel kellett kelni, és gyorsan elvégezni egy műtétet?


Nem bántátok meg?


Elégedettek vagytok a fizetésetekkel?


Mennyit kerestek?


A szüleitek büszkék rátok?(az én anyám folyton le akar beszélni az állatorvos szakmáról, nem értem miért)


Ha valaki válaszol akkor az nagyon sokat segítene!

Köszönöm!



2021. febr. 6. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre elég annyit eldönteni, hogy állatokkal vagy emberekkel akarsz foglalkozni. Ha emberekkel akkor mehetsz tovább általános orvosira vagy fogorvosira. Ha állatokkal, akkor értelemszerűen állatorvosira. Ha a fogorvosit választod, akkor az 5 éves képzést követően dolgozhatsz fogorvosként. Ha az általános orvosi képzést választod akkor 6 év után van lehetőség szakorvosképzésre menni, ami a sebészeti szakmák esetében 6 év. Ebben az időszakban rezidensként dolgozol kórházban. Azt, hogy pontosan milyen szakirányt választasz az általános orvosi képzés után, elég eldönteni akár a 6. év legvégén is.
2021. febr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

az nem a legjobb alap, hogy irigykedjenek és felnézzen rád a mostani osztály.

elmenni se muszáj

most, hogy van fb, talán nem is olyan gyakoriak

2021. febr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az a második válaszolónak én azt ki is felejtettem a válaszomból, hogy nem éri meg ilyen módon elérni a többiek irigykedését. Ahhoz ez túl sok energiaráfordítás.
2021. febr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Először azt kellene eldönteni, hogy emberekkel, vagy állatokkal szeretnél foglalkozni. Az állatorvos kisebb felelősség, de szerintem vállalkozóként jól keres, a presztízse kicsit kisebb.


Az emberorvos hatalmas felelősség. Azt tök felesleges eldönteni, hogy azon belül mi akarsz lenni mert még hatszor meg fogod magad gondolni.


Én egyébként háziorvos vagyok. Van amikor fárasztó.

Ami az éjjel felkelős kérdésedet illeti, éjjel nem végeznek plasztikai műtétet, de addig amíg oda eljutsz, hogy szakorvos legyél kell jó párat ügyelni szimpla sebészeten. Na ott kell műteni éjjel és szinte minden orvosi területen van ügyelet.


Én megbántam, hogy orvos lettem. Túl nagy áldozat.


A fizetésemmel elégedett vagyok, ügyeletekkel együtt nettó millió.


Azt hiszem büszkék rám, de nem igazán számít.


Ami meg az emberek felnéznek téma... Én elit gimibe jártam az osztálytársam mind értelmiségiek lettek, ők osztálytalálkozón elismernek, én is őket, az egyszerű átlagember számára az orvos azonban már nem presztízs hivatás, a sebész talán még igen, de háziorvos, belgyógyász, anesztes, egyéb szikével nem hadonászó orvos nem orvos sajnos itthon.

Az embereknek egyébként ma kb. az számí hogy legyél kigyúrt 190 centi magas izomállat, fuxal a nyakadban meg BMW-vel a segged alatt.

2021. febr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Na ha ez igaz, es ejjelente kell muteni, az tenyleg nagy felelosseg, torott arccsontok, torott lab, vagasi serulesek, belso szervek, mindig jol kell teljesiteni. Gondolom az ilyen lelkuletu emberek valasztjak ezt. Mondjuk azert presztizs szerintem a belgyogyasz, minden orvosi teruletre van ralatasa, az egesz csaladot egeszsegesen tartja pl...es ha azert elvegzel egy orvosit eleg okos leszel.
2021. febr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolso milyen orvos vagy? Hany eve dolgozol?
2021. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A béremelések megérkeztek. Kivancsi vagyok mi fog erzodni.
2021. febr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek hogy ilyen gyorsan válaszoltatok!

Mindenképpen megfogadom a tanácsaitokat!

2021. febr. 6. 14:56
 9/11 anonim ***** válasza:
A háziorvosok bére semmivel sem lett több, a többiek meg gyakorlatilag rabszolgák lettek. Ennyit erről a béremelésről. Az egyetlen jó benne a hálapénz tiltása.
2021. febr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi háziorvosunk míg volt hálapénz, mindenkivel kedves volt, mióta betiltották, tök goromba, meg nem is nagyon gyógyít, infarktusos tünettel hazaküld beteget, akit este a mentő visz el.
2021. máj. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!