Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miként lehet lelkileg feldolgo...

Miként lehet lelkileg feldolgozni, hogy ápolni kell ágyhoz kötött szülőmet, ha mindez rányomta a bélyegét az intim életemre, a libidómra?

Figyelt kérdés

Pár hónapja ide költöztettük édesapámat, akit én ápolok, teszek tisztába, mosdatom, fürdetem, borotválom. Amióta itt van, teljesen elment a kedvem a szexuális élettől. Ezt leszámítva, mondhatom jól elvan itt nálunk a papa.

Matt helyzetben érzem magam. Ezt hogy lehet indokként felhozni, hogy estleg idősek otthonába helyezzük el? Mégsem mondhatom sem a papának, sem a rokonoknak, hát még az idős otthonban. :-o :-(

Természetesen, félek, hogy rámegy erre a házasságom. :-(



2021. febr. 6. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Mindenképpen az otthont ajánlom. A saját családoddal kellene már házasként törődnöd, bármilyen bunkón is hangzik. Én ezt már így 23 évesen meg is beszéltem a szüleimmel.
2021. febr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

A saját életed legyen a fontosabb!


Nekem az a véleményem, hogy van egy szint ami után nincs értelme otthon csinálni ezt és feltenni rá az életem. Ez is ilyen szerintem. Elvégre ezért vannak az idősotthonok. Engem nem érdekelne ki mit mondd az én életemről lenne szó.

2021. febr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Nem matt, hanem patthelyzet. Simán add otthonba. Én sem pelenkáznám otthon a saját apámat. Se neki nem lenne jó, se nekem. Ő sem azt akarná, hogy ezzel töltsem az életemet.
2021. febr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem "belejössz", nem írtad, hogy demens lenne.

A kérdés inkább az, hogy jó természetű-e, kijöttök-e, és van-e elég helyetek, hogy veletek éljen.

Én is ápoltam az apámat, nem adtam volna otthonba. Igen, ma ez nagyon "divatos" megoldás, és le fognak pontozni, de én úgy éreztem volna, mintha "szemétre vettem" volna az apámat. Ráadásul jó volt a kapcsolatunk, volt elég helyünk stb.

Mi szerveztünk gondozót is napi pár órára, 1-2 napra, de amúgy én is csináltam mindent. Kérdés, anyagilag nektek ez belefér-e (és hát a megfelelő segítséget megtalálni is idegőrlő, meg az is, hogy idegen van a lakásban, és be kell engedned az életedbe, de valamit valamiért)

Nekem közben is, de legfőképp a halála után némi "megnyugvást" jelentett, hogy az utolsó hetekig otthon volt, vállalható életkörülmények között, minden tőlem telhetőt megtettem érte az évek alatt. Meg is érdemelte.

Persze, a te döntésed, úgy oldod meg, ahogy tudod, akarod. Minden egyéni élethelyzet más.

2021. febr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!