Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Járhat fájdalommal az extrasys...

Járhat fájdalommal az extrasystole ,szívritmuszavar vagy valami más baj lehet?

Figyelt kérdés

Néha félreüt a szívem, de előfordul, hogy ilyenkor bele is nyilal a fájdalom egy pillanatra. Valami kellemetlen éles fájdalom vagy görcs de csak egy másodpercre,azonnal el is múlik.

Sokszor vizsgáltak már, mytrális prolapszust találtak meg veszélytelen szívritmuszavarokat.

De még senkitöl nem hallottam ilyet, hogy fájdalommal járna.


2021. febr. 12. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Miféle veszélytelen szivritmuszavarokat?
2021. febr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is ezt nem értem, hogy miféle veszélytelen szivritmuszavarokat? extrasystole? Extra ütések, ezek valóban lényegében veszélytelenek, néha 1-1 extra ütés, általában stresszes életmód miatt, szerintem lehet ettől a görcsös összehúzódás, akár a fájdalom is a vegetatív idegrendszer miatt. Ha volt vérvétel, általános fizikai vizsgálat, voltál kardiologusnal, volt EKG, terheléses EKG, szívultrahang, akkor nagyjából 90%-ra elmondható hogy nincs bajod. Persze vannak még rejtettek pl a koszorubetegsegekre egyéb vizsgálatok kellenének. A mytralis prolapsus pedig egy billentyű-betegség ami már önmagában is csinálhat szívritmuszavart(veszélyest is pl pitvarremegést) ez a betegség lehet enyhe és súlyosabb, súlyosabb esetben gyógyszer esetleg műtét, enyhébb esetben általában kezelése nem indokolt, valószínűleg ha neked nem javasoltak semmit akkor enyhe.
2021. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!