Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Küszködik e valaki hasonló...

Küszködik e valaki hasonló tünetekkel, ha igen, neki mi segített?

Figyelt kérdés

Folyamatosan, több éve tartó gyomortáji panaszaim vannak. Ami már kicsit több mint fél éve rá mentek a végbelemre is.

Olyan panaszaim vannak, hogy széklet van a végbelembe, de székelési inger sokszor egyáltalán nem volt és nem is tudtam nagy wczni, hol ott csak egy kis erőlködés kellett volna, és ki jön minden, de nem ment.


Azóta már voltam vastagbél tükrözésen altatásban, de nem találtak semmit a belemben. Azt írták, hogy egészséges vagyok oda lent.


Egyszerűen gyomorszáj környékén, ilyen fura hideg érzetem van, mint ha ott így elfolyna valami, meg sokszor kegyetlen maró, fájó érzés.

Szedek pantroprazolt, de egyszerűen ezt a gyomorszáj környéki égő érzést nem mulasztja el.

Már konkrétan sokszor halálfélelmen van, mert annyira fáj a hasam sokszor, hogy félek, mert nem tudom mitől van.



2021. febr. 14. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Ez nagy valószínűséggel a gyenge/kevés gyomorsavra vezethető vissza. Noha az akadémikus orvoslás manapság előszeretettel írja fel a savlekötőt, az csak átmeneti segítség, hiszen magában a gyomorban akkor van rend, ha 1,2pH a kémhatás, azaz igen erősen savas. Ennek hiányába romlik az emésztés, a vékonybélen is emésztetlenül kerül át a táplálék, vastagbélben már csak rothadni tud.

Erősítsd a gyomorsavadat és támogasd meg az epekiválasztást. Ez rendkívül összetette folyamat, járj utána pontról pontra.

2021. febr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy elmehetsz gasztroenterológiára is, ahol vizsgálatok után állítanak fel diagnózist, nem látatlanban a fotelből.
2021. febr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Voltam már gyomortükrözésen is egy éve. Akkor csak annyit mondtak, hogy sok a savam. Egyéb más dolgot nem találtak. Most meg vastagbéltükrözésen voltam nem rég. Előző hó 26.-án.
2021. febr. 14. 18:15
 4/5 A kérdező kommentje:
De ott se találtak semmit.
2021. febr. 14. 18:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Idegek? Szorongas?

Mert ha a tudatod raallt az ettol valo felelemre, konnyen produkalsz tuneteket.

Ha nyugtato hatasara enyhulne, az ok is megvolna, az egeszsegednek is kevesebbet artana, es meg le is szokhatnal kesobb.

Termeszetesen orvos altal felirva.

2021. febr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!