Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért az oltásra hagyatkoztok...

Miért az oltásra hagyatkoztok ahelyett, hogy a saját kezetekbe veszitek az egészségetek helyreállítását?

Figyelt kérdés
Annyira lusták és puhák vagytok, hogy csak annyit tudtok megtenni, hogy fél évente szurkáltatjátok magatokat, és várjátok a hatást ahelyett, hogy megváltoztatnátok az életmódotokat egészségesre?

2021. febr. 20. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Mert bíznak a médiában, ahelyett hogy gondolkodnának.
2021. febr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Te kiről beszélsz? Mert nagyon általánosítasz.

Lehet picurka agyaddal nem fogod fel, hogy vannak olyan idős emberek akik már nem tudnak konditerembe járni, sőt járni is alig. Örülnek ha heti 1 nap van csirke az asztalon. Nekik kell az oltás, hogy védve legyenek. Vannak olyan emberek akiknek az immunrendszerük nagyon gyenge más betegségek miatt. Ők hiába változtatnak a rák pl. nem fog elmúlni. Nekik sem árt, hacsak nem allergiásak az oltásra. De sokan igyekszenek normálisan élni, és a hátuk közepére sem akarnak oltást.

Mellesleg a uszító kérdésednek semmi értelme, mert ha bevezetik az oltási könyvet, ha csak úgy utazhatsz repülön stb, vagy így mehetsz étterembe, moziba, egyéb más szórakozó helyekre, hogy van oltási könyved, garantálom, hogy az első között leszel aki beoltatja magát. Szóval kár volt okoskodnod, mert nem volt mire.

2021. febr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
2-es vagyok. Azt hozzá kell tennem, hogy azt elhiszem, hogy van vírus, de azt nem amit csináltak körülötte. Nem vagyok oltáspárti, ha rajtam múlna az egészet be is fejezném.
2021. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Vagyis saját magukban nem bíznak, csak valami kívülről jött csodaszerben. Értem én.

Az az érdekes, hogy nem veszik észre, ez mennyire kiszolgáltatott megoldás.

2021. febr. 20. 10:57
 5/11 A kérdező kommentje:

A krónikus betegségek úgy jönnek létre, hogy az egyén hosszútávon ugyanazokat a rossz beidegződéseket éli anélkül, hogy azt észrevenné, nem pedig csettintésre, egyik napról a másikra.

Ez nem igazi élet, ez a mókuskerék. Sokan egész életükre benneragadnak, és betegen halnak meg, holott nekik is minden pillanatban ott a kiugrási lehetőség, a változtatás lehetősége, de nem élnek vele, mert sok munkával jár.

2021. febr. 20. 11:08
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehet foggal-körömmel ragaszkodni az oltáshoz, csak nem érdemes. Mert egy művi beavatkozás mindig sokkal kisebb súllyal esik a latba, mint a természetes megoldások, ha az egészség helyreállításáról van szó.
2021. febr. 20. 11:16
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Nyilván fél Európának a középkorban is csak a megfelelő hozzáállásra lett volna szüksége, és nem halnak bele a pestisbe. Meg az sok gyerek, aki nem élte meg az egyéves kort a modern orvoslás elterjedése előtt. Micsoda puhányok!


Jó, tegyük félre a virtiolt, és egy fél percig tegyünk úgy, hogy komolyan vesszük, amit mondasz. Itt egy mondás:

"A hajótörés nem a legjobb alkalom úszni tanulni."

Egy világjárvány van, amibe tízezrek halnak bele naponta. Nem arra kell verni a nyálunkat, hogy mit kellett volna másképp csinálni, hanem megoldani a problémát egy hatékony megoldással. Aztán utána ráérünk kitalálni, hogy mit csináljunk másképp, amikor a következő ilyen elérkezik.

2021. febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Figyelek az egészségemre, nincs krónikus betegségem és 23 éves vagyok, mégis elkaptam a covidot és rossz volt, hosszú idő volt mire rendbe jöttem nagyjából, nagyon legyengültem tőle. Ha az oltás kell ahhoz hogy ne kapjam el újra, akkor én kérem, annak sokkal kisebb a kockázata.

Nem értem, hogy miért zárná ki egymást ez a két dolog, az oltás és az egészséges életmód.

2021. febr. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

8-nak.

Azt ugye tudod, hogy hiába kapod meg az oltást a vírust újra és újra elkaphatod, akár a varriáns vírusokat is. Ahogy elkaphatod, ugyanúgy fertőzhetsz is. A védőoltás annyiban segít, hogy ha újra elkapod ahogy mondani szokták "átmegy rajtad" szinte észre sem veszed.

Arról nem is beszélve, hogy új vakcináról beszélünk amiről még nagyon keveset tudnak. Jelen pillanatban az oltás hatóideje max 1 év.

2021. febr. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

8-as vagyok.

Jó, akkor úgy fogalmazok, hogy ha az oltás csökkenti annak a valószínűségét hogy újra elkapom, vagy ha mégis, enyhébbek lesznek a tünetek akkor szeretném megkapni (pár hónap múlva, amikor már valószínűleg kevés antitestem lesz).

Nem csak az oltásról tudunk keveset, hanem a vírusról is. De azt azért már tudjuk, hogy a covid okozhat súlyos betegséget, és hosszútávú szövődményeket is, viszont az oltásnál nagyon kicsi az esélye annak hogy problémát okoz.

2021. febr. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!