Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vashiánynak milyen tünetei...

A vashiánynak milyen tünetei vannak?

Figyelt kérdés

És hogy lehet kivizsgáltatni?


Eddig ezeket tapasztalom:

szem alatt lila/kék rész

fáradtság


Ezek elegendő bizonyítékok egy kivizsgáltatáshoz?



2021. febr. 23. 21:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell indok, bemész egy magánlaborba és kifizeted, megnézik neked.
2021. febr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, csak nem magánlaborba akarok menni.
2021. febr. 23. 21:26
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos adhat beutalót, ha elmondod neki a panaszokat. Amúgy hajhullàs is tünet lehet, étvágytalanság.
2021. febr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Elmész akkor a háziorvoshoz és kérsz erre egy beutalót laborba.
2021. febr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Sápadt vagy.


Legalábbis engem ez miatt küldtek el. Azóta meg rengeteg a vasam..

2021. febr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sápadtság, fáradtság, fázékonyság, nálam pl gyakori hőemelkedés is volt. Magánlaborban 5 ezer forintért kivizsgáltattam, mert nem volt kedvem kivárni a 2 hónapos beutalót.

Mondjuk nem tudom, hogy fáradtságról miért egyből vashiány jutott eszedbe, mikor annak ezer oka lehet. Szerintem csak menj el a háziorvoshoz, mondd el a panaszaidat, aztán majd ő útbaigazít.

2021. febr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nemcsak a fáradtság, hanem a szemem alatti lila/kék karikák is.


De persze majd háziorvos lesz belőle mielőbb. Csak kíváncsi voltam a menetére.

2021. febr. 23. 21:43
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl minden fésülködéskor gyermekfejnyi haj hullik ki. Koronás voltam decemberben... Folyamatosan szedem a vasat, de eddig még nem segített sajnos..
2021. febr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Sápadtság, gyengeség, szédülés, hajhullás. Rutin vérvételhez csak + 1 tétel a vas, és nem kell hónapokat várni, akár holnap kérhetsz időpontot, a háziorvos meg telefonhívásra is ad beutalót. Nem beszélve arról, hogy a vas nehezen szívódik fel, a vény nélkül kapható készítmények semmit sem érnek.
2021. febr. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9 dehogynem, 6-os vagyok, a helyettes háziorvos kb le se szarta, hogy vashiányom van, szóval szüleim javaslatára elkezdtem Maltofert szedni (családban fut nálunk, nekik is és tesóimnak is volt vashiánya), és 2 hónap után rendbe rakott.

És nyilván nem az időponthoz kéréshez kell hónapokat várni, hanem mire tényleg be is mehetsz vérvételre... Megkaptam a beutalót, felhívtam a kórházat, 2 hónap múlvára adtak időpontot, elmentem magán vérvételre, eredmények után elkezdtem Maltofert szedni, és mire mennem kellett volna az időpontra, már kb semmi bajom nem volt...

2021. febr. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!