Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van aki szed magas pulzusra...

Van aki szed magas pulzusra gyógyszert pl. Concor-t?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert kb amióta szedem elég gyakran rámjön hányinger vagyis mintha valami ingerelné a torkomat,de általában délutánra elmúlik ! Lehetséges hogy a concor-tól?

2021. febr. 25. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:

"Lehetséges mellékhatások


- Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. A mellékhatások az alábbiakban előfordulási gyakoriságuk szerint vannak felsorolva.

- Gyakori (10 kezelt betegből legfeljebb 1-nél jelentkezik)

- fáradtság, szédülés, fejfájás: Ezek a mellékhatások különösen a terápia kezdetekor fordulnak elő. Többnyire enyhék és általában 1-2 héten belül megszűnnek.

- hideg- vagy zsibbadásérzés a kezekben vagy a lábakban

- alacsony vérnyomás

- gyomor- vagy bélbántalmak, mint pl. hányinger, hányás, hasmenés vagy székrekedés."


Vannak más gyógyszerek. Pl. betalock. De nekem pajzsmirigy-túltengés okozta, amire egészen más gyógyszert kaptam, s azóta helyrejött.

2021. febr. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ! A pajzsmirigyről annyit hogy a vérképben 3 tizedes eltérés volt csak, illetve a nyaki ultrahangom is negatív lett :)
2021. febr. 25. 12:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Mennyi az a magas pulzus?
2021. febr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Decemberben voltam koronavírusos. Onnantól kell Bisoprorolt szednem, mert 130-146 volt a pulzusom.
2021. febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Holteren 160-ra is felment de átlagban 120-at mértek
2021. febr. 25. 13:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Oh..nekem nyugalmi állapotban sokszor 85-90..ezek szerint az nem vészes...

160 az durva..

2021. febr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!