Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az oltásokat miért szurival(va...

Az oltásokat miért szurival(vakcinával) adják be az embereknek? miért nem lehet csak úgy gyógyszer formájában bevenni és lenyelni vízzel?

Figyelt kérdés
Igazából ezt a kérdést ma öcsém tette fel nekem kicsit és tényleg elgondolkodtatott, de azt válaszoltam rá hogy így jobban hat mert a gyomorból másképp szívódna fel így ésszerűbb egyből a vérbe juttatni, de azt még hozzá tettem hogy nem biztos hogy ez az oka, de még megtudakolom a neten és válaszolok rá később összetettebben :D amúgy tényleg érdekes szerintem pár ember(főként gyerekek) akik félnek a tűtől szívesebben vennék be gyógyszer formájában az ilyen dolgokat mint pl egy átlagos algopirint

2021. febr. 28. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
A 'szuri' nem egyenlő a vakcinával, a vakcina az, amit bejuttatnak a szervezetedbe. Ezt izomba szúrják, gyógyszer esetében azt nem lehetne bejuttatni a szervezetbe.
2021. febr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Mert fehérje és nukleinsav természetű anyagokat adunk be, amik megdöglenek a gyomorsavban.
2021. febr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Nem vérbe adják, hanem izomba. Az emésztőrendszer különböző szakaszaiban egy makromolekula mindenképpen valamilyen átalakuláson megy át, nemcsak a gyomorsav károsíthatja, hanem a belekben az emésztő enzimek ill. a bélbaktériumok is. Ezért vannak olyan bevonattal ellátott tabletták, amelyek a gyomron is túljutva csak a belekben engedik ki a hatóanyagot, ahol már pl. a gyomorsavtól védve vannak. Vakcina esetében az immunrendszert kell rávenni arra, hogy ellenanyagot termeljen a szervezetbe juttatott anyaggal szemben, az ilyen anyagokat tehát olyan helyre kell beadni, ahol az immunrendszerrel közvetlenül nem találkozik (mert akkor túlzottan heves reakció lépne fel beláthatatlan következményekkel), hanem csak lassan, az immunrendszer sejtjeivel (izomba, bőr alá oltva stb.).
2021. febr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Először is olyan nincs hogy szuri csak az oviban, az vakcina és izomba kell szúrni a jó feloldódás érdekében a tabletta nagy része távozik az ürülékkel, vizelettel illetve a gyomorban nem tud olyan hatékonyan felszívódni.
2021. márc. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!