Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Készült két vérkép 24 óra...

Készült két vérkép 24 óra eltéréssel. A másodikban 2 érték eléggé eltér, ami az előtte napiban tökéletes volt. Ilyen lehetséges? Vagy valami baki történt?

Figyelt kérdés

Mennem kellett vizsgálatra, vérkép eredményt is kértek. De mivel abban nem volt benne minden, így a vizsgálat helyszínén is kellett újból vért venni.

Megnéztem az eredményt neten és pl.a vas hétfőn 18,8 volt, kedden már csak 6,4. A billirubin hétfőn 22,7,kedden pedig 12,3.

Azt tudom, hogy percről percre változhat a vérkép, de ennyit is??

Gilbert kórom van, a billirubin szintem emiatt mindig magasabb! Ezért is nem tudom a dolgot hova tenni... 12-es érték nekem kB. 15 éve volt utoljára. Illetve a vas is nem hosszabb idő alatt ürül ki a szervezetből? Egyik nap teljesen normál tartomány, másnap meg jelentősen csökkent....

A doktorhoz 1,5 hét múlva kell mennem,azért érdeklődők, hátha járt már így más is!?

Néztem a tartományt is, ugyan az van megadva mind a két helyen.

Eléggé bosszant, mert nem mindegy, hogy elkezdenek vashiányra kezelni úgy, hogy nem is lenne rá szükségem pl. Nem volt olcsó a vérkép, elég luxus újabbat levetetni, de valószínű nem lesz más választás.


2021. febr. 28. 23:11
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem vagyok laboráns, de nekem 1 nap eltéréssel a vizelet labor mutatott mást, persze változhat tudom, de érdekes. Anno volt vérképem, de nagyon rossz volt, megismételtük, igaz 1 hét múlva, teljesen rendben volt,az orvos sem hitte el, hogy azok ez értékek hogy változhattak ennyit,ráadásul ugyanott készült. Ha máshol készül, akkor úgy tudom lehet eltérés, mert lehet más gépek vannak, más az értékelési rendszer,de ezeket csak hallottam, laikusként írom.
2021. márc. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod! Akkor jártál hasonlóan.

Igen, azt olvastam, hogy ha más gépek vannak, az is számít. De pl. egyik vizsgálat szerint makk egészséges vagyok, másik vizsgálat szerint pedig eléggé vérszegény. Ez így kicsit durva. Mert akkor mi alapján döntenek majd, hogy kell e a vasat pótolni és vizsgálódni mi okozta a hiányt, vagy pedig tökéletes és nem kell vele foglalkozni!?

De azt sem szeretném, ha úgy gondolnák megkérdőjelezem a munkájukat. Viszont fura nagyon ez az egész!

2021. márc. 1. 12:59
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
A legutolsó számít.
2021. márc. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!