Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mennyire magas vérnyomás?...

Ez mennyire magas vérnyomás? El kellene vinnem orvoshoz?

Figyelt kérdés
A kislányom 14 éves és kb. 1 hete vettük észre hogy magasabb a vérnyomása ( lehet eddig is ekörül volt, de nem nagyon mértük, mert nem volt panasza, most is csak kíváncsiságból mérte meg) azóta mindennap megméri legalább 1x, úgy vettük észre hogy este felé magasabb, a kislányom vérnyomása este 140 feletti a per pedig 80-90 között szokott lenni, a pulzus pedig mindig 80 felett de inkább ilyen 90-100, délelőtt/napközben pedig 130 körül szokott lenni a pulzus és a per ugyanilyen. El kellene menni orvoshoz, vagy ez még nem számít olyan magasnak?

2021. márc. 1. 18:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Az eddigi legmagasabb vérnyomás amit mértünk 153 volt a legmagasabb pulzus pedig 116 volt de ezeket még pár hónappal ezelőtt orvosi vizsgálaton nézték (mert az iskolában volt ) ott izgulásnak tudták be
2021. márc. 1. 18:03
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Ez nem magas egy tininek
2021. márc. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 alletta ***** válasza:
100%

14 évesnek ez magasvérnyomás. elvinném kivizsgálásra.

esetleg írtátok, hogy mikor milyen értéket mértetek? ez esetleg segítene a dokinak.

2021. márc. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

El kellene, mivel gyerekkorban gyakori, hogy valami más betegség (pl. hormonális ok) magasabb a vérnyomás.


Egy orvos

2021. márc. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vigyétek el orvoshoz, ez magas egy tininek! Előtte néhány napig írjátok fel a mért adatokat időpont megjelöléssel, és esetleg azt is melléírva, ha a mérés előtt intenzív mozgást végzett!
2021. márc. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A vérnyomás kicsit magas, a pulzus még belefér. Nekem is ennyi szokott lenni, van hogy több, de minden orvos azt mondta fiatal korban normális.

Mikor 150 körül volt akkor csináltak ekg-t, de azon is minden rendben volt.

Nem lehet hogy az utóbbi 1 hete csak stresszesebb volt? Nekem még az volt a probléma az elején mikor méregettük, hogy már konkrétan a vérnyomásmérőtől paráztam, és ezért lett magasabb. Méregettük pár hónapig és hozzászoktam, de még mindig idegbe hoz ha mérik.

2021. márc. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a tanácsokat, egyébként a családban az apukájának, a nagypapájának, és a 17 éves bátyjának is vérnyomás problémái vannak, a bátyja és a nagypapája esetében ehhez még szívbetegség is párosul.
2021. márc. 1. 18:20
 8/10 anonim ***** válasza:
17%

Nekem volt már 248/227 és 98 pulzus izgalmi állapotban

Volt már 194/182 44 pulzus nyugalmi állapotban

Volt már 104/115 155 pulzus szintén nyugalmi állapotban igaz nem 14 évesen hanem 19, de olyan is volt hogy a per 32.

2021. márc. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8-as: Vegyetek új vérnyomásmérőt!
2021. márc. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8 A diosztolés érték nem lehet magasabb a szisztolésnél, úgyhogy ez itt bukta :D


14 évesen ez a vérnyomás magas, vigyétek el orvoshoz.

2021. ápr. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!