Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez most fejtetű vagy csak korpa?

Ez most fejtetű vagy csak korpa?

Figyelt kérdés
Voltam tetves általános iskolában, akkor átment az egész osztályomon, emlékszem nagyon nehezen jöttek ki a hajamból. Decemberben újra észrevettem a hajamban rengeteg kis fehér apró pöttyöt, nehezen jöttek ki a hajamból, nem tudtam kirázni, de nem is mozogtak, én azonnal fejtetűre tippeltem és vettem ilyen irtó cuccot sűrű fogú fésűvel. Azt használtam szorgalmasan, akkor ki is jöttek a hajamból, de ahogy abbahagytam a készítmény használatát, újra megjelent. A fejem nem viszket, nem mozognak, a körülöttem élők “nem kapták el”. Soha életemben nem voltam korpás, mostmár én is korpára tippelek, mert azidő tájban váltottam sampont, mikor megjelentek, lehet allergiás vagyok rá (azóta már váltottam Head&Shouldersre) és azért korpásodtam be? Az a baj, hogy már tényleg nem tudom eldönteni, hogy korpa vagy tetű, mindkettő mellett szól indok, de egyikre sem tudnám azt mondani, hogy biztosan az. Mivel nem viszket és nincs ilyenje senkinek a közelemben, nem hinném, hogy tetű, de közben pedig kirázni sem tudom, mint a korpát és ha megvakarom a fejbőrömet sem hámlik, annyira aprók ezek a kis valamik. Mi lehet ez és mit vegyek rá, már egyszerűen kiakaszt! :(

2021. márc. 2. 22:21
 1/1 Angel3000 ***** válasza:
100%
Kedves kérdezô! A fejtetûnek és a korpàsodàsnak vannak hasonlò tûnetei; viszketés és fejbôr irritàciò. A fejtetû petéi, a serkék ràadàsul a korpàhoz hasonlò szinûek. Azonban mig a korpa a hajszàlon és a fejbôrön is megtalàlhatòk és könnyen eltàvolithatò a hajszàlròl a serkék csak a hajon vannak és erôsen ràtapadnak a hajszàlakra. A korpa kicsit sàrgàsabb szinû, mint a serkék, melyek alakja is màs, csepp alakuak. Az élô fejtetû szûrke szinû és a hajtôveknél helyezkedik el. Fejtetû esetén az arra megfelelô készitményekkel kell kezelni a hajat és rendszeresen kell fésûködni.
2021. márc. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!