Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Apa végigszedte a Sumamed...

Apa végigszedte a Sumamed antibiotikumot, de még mindig lázas, köhög és hányt is, Zinnatot szedhet utána?

Figyelt kérdés
Azért nem gyógyult még meg, mert kb. egy hétig halogatta a gyógyszer szedését. Így nagyon leépült a szervezete. Most hétvége van, így az orvosnak se tudok telefonálni. Viszont van itthon egy doboz 500 mg Zinnat. Úgy tudom ez is jó erős antibiotikum. Szerintetek beszedethetem vele?

2021. márc. 5. 19:58
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem, semmiképpen, antibiotikumot csak az orvossal egyeztetve! Nagy bajokat tud okozni a nem megfelelő használata. Az antibiotikum nem láz vagy fájdalomcsillapitó, amit csak úgy be kap az ember, mert épp van otthon. Ha segítség kell, hívd fel az ügyeletet, telefonon ők tudnak megfelelő tanácsot adni.
2021. márc. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
De a Zinnat is jó tüdőre. Miért lenne baj? Nekem múltkor nem segített az Aktil Duo, utána Savulint írt ki az orvos.
2021. márc. 5. 20:11
 3/51 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, orvos vagy?? Nem, nyilván nem..

Hogy van bátorságod antibiotikummal kísérletezgetni apádon??

2021. márc. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Nem kísérletezni akarok, csak gáz van. Ő pedig egy makacs ember, nem enged orvost hívni.
2021. márc. 5. 20:20
 5/51 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az orvos... Te kérdezted, hogy szerintünk beszedetheted e vele, hát szerintem hívd fel az ügyeletet, tőlük kérdezd meg még mindig azt mondom, az a biztos.
2021. márc. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszokat!
2021. márc. 5. 20:21
 7/51 anonim ***** válasza:
Márpedig ha kell, akkor kell.
2021. márc. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
Tudod biztosra, hogy bakteriális fertőzése van? Ha nem, akkor miért szeretnél antibiotikumot adni neki?
2021. márc. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
Mert nekem is ugyanez volt a bajom, pár napja gyógyultam ki belőle.
2021. márc. 5. 20:33
 10/51 A kérdező kommentje:
Amúgy a Sumamedet az orvos írta ki neki. Most az a divat, hogy nem vizsgálnak meg senkit, csak írják az e-receptet.
2021. márc. 5. 20:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!