Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Apa végigszedte a Sumamed...

Apa végigszedte a Sumamed antibiotikumot, de még mindig lázas, köhög és hányt is, Zinnatot szedhet utána?

Figyelt kérdés
Azért nem gyógyult még meg, mert kb. egy hétig halogatta a gyógyszer szedését. Így nagyon leépült a szervezete. Most hétvége van, így az orvosnak se tudok telefonálni. Viszont van itthon egy doboz 500 mg Zinnat. Úgy tudom ez is jó erős antibiotikum. Szerintetek beszedethetem vele?

2021. márc. 5. 19:58
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%
De nem érted higy fogalmad nincs az egészről? Ami téged meggyógyít, az egy másik embert megölhet...
2021. márc. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:
Oké, és az orvos telefonon keresztül hogy állapítja meg mi a jó az apámnak?
2021. márc. 5. 20:39
 13/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem az is furcsa, hogy csak úgy kiír az orvos látatlanban egy antibiotikumot. Nem biztos, hogy ez jó módszer, max. ha valami nagyon jellemző tünetek vannak. Általában amúgy a bakteriális fertőzések reagálnak az antibiotikumokra, ha nem reagálnak, akkor vagy valami extra rezisztens törzsről van szó, vagy nem is bakteriális fertőzés, hanem vírusos.
2021. márc. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:
Hát ez az, az orvos is tévedhet mit ír fel a betegnek, ha meg se vizsgálja, ha nem is látja. Aput rég rendbe rakta volna a Sumamed, ha az idióta időben elkezdi szedni.
2021. márc. 5. 20:43
 15/51 anonim ***** válasza:
Azonnal hívd az ügyeletet, beszélj az ügyeletes orvossal.
2021. márc. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
Be vagy szűkülve agyilag kicsit. Ha nem lett kizárva, hogy vírus okozta a fertőzését, akkor egy antibiotikum hogy oldja meg a problémáját?
2021. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:
De ő makacskodott, hogy neki bizony nem kell gyógyszer, mrt az antibiotikum nem jó a szervezetnek, stb. Még üvöltözött is velem. Aztán kb a 6. napon beadta a derekát, mert annyira rosszul volt már.
2021. márc. 5. 20:46
 18/51 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2021. márc. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:
Ha nekem bakteriális fertőzésem volt és meggyógyított az antibiotikum, akkor nyilván apámnak is bakteriális, mivel tőlem kapta el. Mit nem lehet ezen érteni?
2021. márc. 5. 20:48
 20/51 anonim ***** válasza:

Ember, totálisan rossz következtetéseket vonsz le.

1. Mik a tünetei?

2. Mi az, hogy most rosszabbul van?

3. Milyen tünetekre írta az orvos az antibiotikumot?

4. Ha az antibiotikumtól nem lett jobban, mitől gondolod, hogy egy másik segíteni fog neki?

2021. márc. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!