Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Apa végigszedte a Sumamed...

Apa végigszedte a Sumamed antibiotikumot, de még mindig lázas, köhög és hányt is, Zinnatot szedhet utána?

Figyelt kérdés
Azért nem gyógyult még meg, mert kb. egy hétig halogatta a gyógyszer szedését. Így nagyon leépült a szervezete. Most hétvége van, így az orvosnak se tudok telefonálni. Viszont van itthon egy doboz 500 mg Zinnat. Úgy tudom ez is jó erős antibiotikum. Szerintetek beszedethetem vele?

2021. márc. 5. 19:58
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy megfázásos, hányós hasmenéses fertőzésed, arról az orvos tüzetesebb vizsgálat és laboreredmények nélkül rohadtul nem mondja meg, hogy bakteriális fertőzés-e. Max, nagyon max. akkor ha valami extra jellemző tünete van, például vörös kiütések, vagy akármi, ami egy adott baktériumtörzsre jellemző.

Az esetek 80%-ában vírusfertőzésról van szó, csak tévesen írnak antibiotikumot, vagy szándékosan írnak azért, hogy elkerüljék a bakteriális felülfertőződést, amit én félig-meddig bullshitnek gondolok.


Azért kell az ügyeletes orvos felhívni és kérni, hogy menjen ki, mert:

1. Az antibiotikum nem hatott eddig, pedig bakteriális fertőzés esetén kellett volna.

2. Ha nem tűnt volna fel COVID világjárvány van, tehát le kell tesztelni rá.

3. 70 éves az a "vén k*csög", ezért nem lehet szórakozni vele, meg gyógyszerekkel kísérletezni rajta, hanem fáradjon ki az orvos és szakértse meg!

2021. márc. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
71%

Nekem a komolyabb influenza (jellegű) fertőzések is 3-4 nap alatt el szoktak múlni gyógyszere nélkül. Szerinted ha az elején elkezdenék füvet rágcsálni és homokot szórni a fejem fölé és a 4. napon megszűnnének a tüneteim, az azt jelentené, hogy a homok és a fű gyógyított meg?

Pont az apád a bizonyíték rá, hogy talán te is meg az orvos is benéztétek ezt a bakteriális témát.

De az is lehet, hogy nem, ezért kell személyes vizsgálat.


Logika, ember!+

2021. márc. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 A kérdező kommentje:
Azért vén köcsög, mert semmiben nem hallgat rám. Most se enged orvost hívni. Az meg, hogy miért élek vele, senkinek semmi köze hozzá. Megvan rá az okom.
2021. márc. 5. 21:20
 44/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedés kérdése, csak tárcsázz.
2021. márc. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem tüdőgyulladásra utaló tünetek (is) vannak. A Sumamed elég jól működik olyan kórokozókra, amik általában a típusos tüdőgyulladást okozzák. Ha területen szerzett akkor főleg... Ha nem is gyógyul meg azonnal, akkor is kevésbé romlott volna az állapota, ha valóban bakteriális a fertőzés. Ez alapján elég gyanús, hogy nem baktérium okozza a betegséget. Mivel két hét alatt nem gyógyult meg -egy vélhetően vírus által okozott fertőzésből- illene azonnal felkeresni egy orvost, mert ebben a helyzetben COVID-ra kell gyanakodni vírus-tüdőgyulladás esetén. Gondolom nem kell részletezni a COVID veszélyeit egy 70 éves ember esetén...

Azt pedig semmiképp nem javaslom, hogy magadtól kísérletezz másik antibiotikumokkal, mert nem lehet tudni, hogy allergiás-e valamelyikre stb.

Persze nem tudom minek írtam le ezt a választ, mert előttem legalább hússzor leírták már, de hátha segítettem...

2021. márc. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:
Meggyógyult apám a Zinnattól.
2021. márc. 12. 13:24
 47/51 anonim ***** válasza:
89%

... Vagy a Sumamedtől.


Akkorra kezdett hatni...

2021. márc. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

Vagy függetlenül az antibiotikumoktól, mert nem bakteriális volt a fertőzés...

Mindenesetre továbbra sem biztatnék senkit arra, hogy magán vagy a családtagjain kísérletezzen gyógyszerekkel.

2021. márc. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
#48: 100%-ban egyetértek veled!
2021. márc. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:
Előtte felhívtam az ügyeletes orvost. Azt mondta hívjak mentőt, hanagyon rosszul van, vagy ír ki antibiptikumot. Erre mondtam, hogy van otthon Zinnat. Mondta szedheti.
2021. márc. 12. 17:16
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!