Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért változhatott meg hirtele...

Miért változhatott meg hirtelen az alvási ritmusom?

Figyelt kérdés

Mindig is koránfekvő-koránkelő típus voltam, és sokat, kb. 9,5-10 órát alszom és szó szerint mindig magamtól ébredek. Normálisan 20:00-21:00 óra között fekszem le, és nagyjából 7 óra körül kelek. Azonban két héttel ezelőtt beütött egy fokozatosan megnyilvánuló változás.


Egyik reggel 6-kor ébredtem. Ez még egyáltalán nem furcsa, sokszor keltem már föl hatóratájban, mint sokan mások. Normális időben lefeküdtem. Következő reggel nagyjából 5:30-kor pattant ki a szemem. Ez egy picit furcsa volt, mert ilyen korán magamtól nem szoktam ébredni. Újra a normális időperióduson belül lefeküdtem. A következő reggel megint fél órával hamarabb ébredtem, ez már igencsak furcsa volt. Ez az egész éjszakáról-éjszakára egyre durvábba kezdett átmenni. Már 3:20-nál tartok. Felébredek, és nem tudok visszaaludni, mivel kipihentnek érzem magam, még az a jóleső, kelés utáni nyújtózkodás is jön magától. Igaz, közben egy órával hamarabb, 19:30-20:00 körül lefekszem, próbáltam alkalmazkodni, de még így is órákkal alszom kevesebbet, mint ezelőtt. Napközben egy picit érzem magam fáradtnak, álmosnak, viszont ma már elég kótyagos voltam, délután aludtam is egy 30 percet, de nehezen tudtam álomba merülni.


Nem gondolom, hogy bármi bajom lenne, de ez nagyon furcsa, és tudni szeretném, hogy mások mint gondolnak, miért lehet ez. Gondoltam arra, hogy azért történik, mert egyszerűen kevesebb alvásra van szükségem, mivel ahogy öregszünk, ez történik, de ez biztosan nem lehet az ok, mivel a változás túl hirtelen következett be. A neuroendokrin-változásokat valószínűbbnek tartom, a koromból kifolyólag. 18 éves fiú vagyok, egészségesen táplálkozom, heti 3-szor edzeni szoktam, nyugodt az életvitelem, és lefekvés előtt meditálok is.



2021. márc. 6. 17:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Sook-sok minden okozhatja.

A nappalok immár hosszabbodnak, több ideig van világos

Még ha te nem is fogod úgy fel , enyhe frusztráció is lehet [necsakacsapbólfolyjonmárakorona! :-)] a "helyzet" miatt.

Igazából még az emésztésed is hatással lehet rá.

Nekem pl a napközbeni alvás felborítja teljesen az estit. Na meg nem is pihentet ,csak rosszabb lesz utána.

2021. márc. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!