Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől változhatott meg ilyen...

Mitől változhatott meg ilyen hirtelen a bőröm?

Figyelt kérdés

Egészen 16 éves koromig tiszta bőröm volt, elvétve, úgy kb. havonta egyszer volt egy-egy pattanásom, mitesszereim pedig egyátalán nem voltak. Viszont ősz óta egyszerűen megbolondult a bőröm, valami hihetetlen, mennyire csúnya lett...


A teljes homlokomon, a szemöldököm vonalától a hajas fejbőrömig apróbb zárt mitesszerek, illetve pattanások jelentek meg. Az utóbbiakkal még mondhatni könnyedén elbánok, de ezek a zárt mitesszerek, kis gömböcskék a bőröm alatt állatira idegesítenek. Nagyon nehéz őket kinyomni, és ráadásul még nagyon csúnyán és tartósan hegesednek is...

Az enyém is hasonló: [link]


A másik veszélyzóna az állam: itt egy az egyben tele van kis gömböcskékkel, az állam közepe pedig nyitott, fehér színű mitesszerekkel. És emellett ez a terület különösen gyakran hámlik is...

[link]


[link]



T-vonalban zsírosodó bőröm van, és az orrcsontom felső részén, ami a szemöldökök közé esik, szintén tele van ezekkel a hűn imádott, zárt mitesszerekkel.


Az orromon lejjebb haladva, a jól ismert helyen parányi fekete mitesszerek jelentek meg, illetve az orrom két oldala mellett, a szem alatt kitágultak a pórusaim, és ott is ugyanez jellemző. Egyszerűen annyira apróak, hogy nem lehet őket kinyomni, és a tapasz, illetve az otthon kikotyvasztott zselatinos maszk sem hajlandó kiszedni.


Szóval úgy néz ki a dolog, hogy az orcáim teljesen tiszták, simák, de a homlokomat, az orromat és az államat megérné kivágni a helyéről, annyira feltűnően csúnya, és egyenetlen mind ez a terület.


Kerülöm a csokit, olajos magvakat, mekit, és társait, szóval úgy bojkottálom a mindenféle zsíros/olajos kajákat.

Megiszok napi két liter vizet, járok is állandóan wc-re, de macska rúgja meg, ha ezen múlik, ébresztőt állítok a telefonomon óránként, hogy semmi esetre se felejtsem el. (Igazából simán megvan azért az a két liter)

Minden nap lemosom - a sajnos egyre több korrektort igénylő(...) - sminket; hetente cserélem a párnahuzatot; napi 40 percet mozgok; E-vitamint szedek, és egy héttel ezelőttig A-vitamint is szedtem (aztán egy hónap múlva ismét tali)

Szóval félve, de majdnemhogy kijelenthetem, hogy a létező összes receptet, praktikát, házi kotyvaszokat, csodapakolást kipróbáltam, amit csak magyar/amerikai oldalakon/videókban találtam, és egyszerűn semmi. Semmi nem hozza a vágyott hatást.


Nagyon szeretnék már elmenni bőrgyógyászhoz, illetve kozmetikushoz, de sajnos rengeteget kell tanulnom, sok programom van, és még nem sikerült beillesztenem a napirendembe.

De mindenképp tervben van, amint lehet, megyek, az biztos. Viszont addig is arra szeretnék kérni minden végtelen türelemmel megáldott embert, aki a szenvedésemet végigolvasta, hogy ha akár szikrányi javaslata, ötlete, tippje, praktikája, vagy bármije van arra vonatkozóan, hogy mi okozhatja ezt nálam, és hogyan orvosolhatnám lehetőleg házilag, esetleg saját tapasztalata, bevált módszere van a problémával kapcsolatban, kérem szépen írja meg! Minden hozzászólásért nagyon hálás lennék!



2018. febr. 25. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a válasszal tudom nem mész sokra, de szerintem jó eséllyel hormonális okai vannak ezeknek a pattanásoknak. Illetve valahol ez a te korodban normális is. Bőrgyógyász majd ajánl egy jó arclemosót, tonikot, hidratálót.
2018. febr. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is hormonális okokra gyanakodnék, és még annyi jutott eszembe hogy étkezés terén a tévhittel ellentétben nem az olaj okozza a pattanásokat hanem a finomított lisztes és cukros dolgok. Persze azt is jó ha mértékkel fogyasztod de pl a magvak kifejezetten egészségesek a bőrnek is
2018. febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Arról meg nem írtál hogy lemosón kívül mit használsz rá, azt sem ártana tudni mert lehet hogy szétszárítod, nem hidratálod eléggé és azért nem akar múlni a gyulladás a bőrödből.
2018. febr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Suliba minden nap kenyérből készült szendvicset viszek, esetleg lehetséges, hogy gluténérzékenység áll a dolog mögött?


Az édességeket tudatosan kerülöm ősz óta, havonta néhány alkalommal eszek csokit, édes kekszeket stb., úgyhogy ez nem igazán jellemző.


Sminklemosónak a Medi Natural teafaolajos arclemosó szappanját használtam, ami nemrég fogyott el, most pedig a Jimjams fekete szappanját használom ugyanerre a célra.

Hetente egyszer-kétszer bőrradírozok, illetve kétnaponta vizes bázisú hidratálókrémet használok esténként.


Alapozásra BB-krémet használok, szóval igyekszem a lehető legminimálisabban elzárni a bőröm a levegőtől.


Ha bármi infó fontos lehet még a miért megtalálásához, kérlek írjatok továbbra is! :)

2018. febr. 26. 21:05
 5/7 A kérdező kommentje:
Kérem, aki még hozzá tud szólni bármit is, ne habozzon írni! :)
2018. márc. 9. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:
A jimjams lemosónak most megnéztem az összetevőit, hát nem a legjobb, kifejezetten sok benne az allergén, meg levendula olaj is van benne, az illóolajakat sokaknak nem bírja a bőre. A kétnapi hidratalás meg szerintem nagyon kevés főleg ilyen erős lemosóhoz, napi 2x lenne ideális, vízhiányos bőrben nagyon könnyen túltermelődik a faggyú. Lemosónak mindenképp valami gyengébbet kéne, a balea ultra sensitivet tudom ajánlani és kezdj el minden nap hidratálni. A krémednek is érdemes megnézni az összetevőit, lehet abban is van valami komedogén összetevő ami miatt begyullad a bőröd.
2018. márc. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, máris megnézem. Köszönöm szépen!
2018. márc. 9. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!