Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kishugom kezd meghízni,...

A kishugom kezd meghízni, tanácsok?

Figyelt kérdés
11 éves kislányról van szó. 2 éve fokozatosan hízik, szóval nem hirtelen jönnek a kilók, de egyre gyorsabban. A családunkra nem jellemző a hízás, mindannyian vékony alkatúak vagyunk és magasak. Ő alacsonyabb, de nagyon jó a mozgása, én a táncot javasoltam neki, azt mondja átgondolja. Kezdi zavarni őt is, most már lassan jön a kamaszkor, stb. :/ Mondta, hogy nem mer felvenni feszülősebb pólót, de szeretne mert a többi vékony lány az osztályában olyat hord. Nem szeretném, ha emiatt az önbizalma csökkenne, nagyon értelmes lány, suliban ügyes és szorgalmas. Mit tanácsoltok? Hogyan egyen? A fogyókúra elég drasztikusnak tűnik. Az édesség nagyon megy, de abból próbál visszavenni. 18/L

2020. dec. 15. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány kg hány cm most?
2020. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hormonális (pubertás) és lelki oka is lehet, vagy akár kezdődő cukorbetegség, IR is állhat mögötte. Meg kellene próbálni az egészséges táplálkozást, kevesebb édességgel, és több mozgást.

Ha nem alkati oka van, akkor jobb odafigyelni, hogy ne későn derüljön ki, ha valami orvosolni való áll a háttérben.

11 éves a lányom, vékony, alkatilag én is világ életemben vékony voltam. Mikor 30 kg hízás (terhesség) után visszaállt a súlyon az eredetire, megkaptam, hogy "mert ilyen az alkatod". Ehhez képest eltelt 10 év azóta, feljött 20 kg, ami az istennek se akar lemenni, egyértelműen hormonális oka van sajnos. :( Ennyit az alkati vékonyságról. :D

Ha a lányom hízni kezdene, a fent írtakat kezdeném átgondolni.

Egy barátnőm a főiskolán nagyon dundi volt. A szüleit tesóit ismertem, nem voltak nagy darabok. Barátnőm azt mondta, ő tiniként építette magára ezt a "védőburkot". Lelki oka volt. Bővebben nem tudom mi állt a háttérben. A lányos testátformálódás is állhat tudat alatt emögött. Tudat alatt próbálja "eltüntetni" hogy nőiesedik.

Beszélgessetek vele, és ha az étkezése és a mozgás rendben van, mégis hízik (a magasságához képest nagyobb ütemben, nézzetek BMI-t), akkor jobb dokival is beszélni róla.

2020. dec. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:
11 évesen elég ha visszaveszi az édességet és elkezd mozogni.
2020. dec. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lena7 ***** válasza:
95%

11 évesen ne fogyózzon!

Menj el vele sétálni, sétáltassatok kutyát ha van, játszon kint sokat a barátaival.


Sportoljon.A tánc az egy nagyon szép, lányos sport, de szerintem kérdezd meg tőle, hogy mit szeretne sportolni.

(Lehet, hogy mondjuk focizni akar, kosarazni, vagy valamilyen küzdősportot kipróbálni. Nem szabad ráerőszakolni)


Esetleg kevesebb édességet egyen és ne igyon sok cukrosat.

(Gyerek még, megvonni tőle 100%-lékban szerintem nemkéne)


De igazából még sokat fog nőni.

9 évesen nekem is volt egy ilyen időszakom amikor egy kicsit husisabb voltam, aztán 1 év alatt nőttem 20-cm-t és megint vékony lettem. 🤷‍♀️

(Lehet, hogy vele is ez van, aztán meg majd hírtelen megindul a növésben)


Viszont ha tényleg sok rajta a felesleg, akkor figyeljetek jobban arra, hogy mit eszik és mennyit mozog.

2020. dec. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

Ha az édesség nagyon megy,akkor meg is van az oka valószínűleg .

Nem kell drasztikus fogyókúra ,de egészségesebben kéne táplálkoznia és sportolni. Ilyen korban még nő is,szóval sokkal könyebb most leadni,mint felszedni még 20-30 kilót pár év alatt, aztán kínkeservvel leadni.

2020. dec. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
47 kg és 153 cm most, és köszi mindenkinek! Sétálunk sokat. Igen, még a karate tetszik neki:)
2020. dec. 15. 12:38
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat *143 cm :)
2020. dec. 15. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!