Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg az ázsiaiak miatt van...

Tényleg az ázsiaiak miatt van a koronavírus? Ők tehetnek róla?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasom, hogy amióta megjelent a vírus, azóta több mindenki utálja az ázsiaiakat, Amerikában bántalmazzák őket, meg beszólogatnak nekik emiatt, mondván, hogy ők tehetnek az egészről. Itt gyakorin is olvastam egy választ, amibe mindennek elmondták az ázsiaiakat (kínaiakat, koreaiakat...stb.), hogy ők tehetnek mindenről, meg, hogy biztos élvezik ezt a helyzetet most, elvégre ők csinálták, hisz Kínából jött az egész.


Tényleg tehetnek róla? Joggal bántják őket emiatt? Ha nem ők, akkor ki tehet róla, vagy kit lehet okolni ezért, hogy ez a vírus kialakult?



2021. márc. 10. 17:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

az már rég el lett mesélve hogy wuhanból az ottani élet kultóra miatt valamint az ottani hatóság le is tagadta a vezetőségnek valamint kínaiak bátran utaztak mindenhova de ezt a beutazót országok vezetőinek is be kellett volna szabályozni időbe! nyugat is későn reagált rá és nagyon be tett a keleti hold új év akkor mert pont janárban volt mikor még alig volt róla hír!

igen az ázsiaiak tehetnek róla nem kellene levágott kuytákat meg denevéreket koalákat enni és tárolni

az nem jogos hogy minden ázsiait ezért elitélnek de kérlek valószínűleg egy kis kpop fangörcs lehetsz! amerikában a feketék már 200 éve küzdenek rendszerszintű rasszimus ellen! a mai napig is hátrányos helyzetekből indulnak de akár itten a cigányok is! ez nem zavar? ja nem persze hogy nem...

2021. márc. 27. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

11, hát te nem vagy normális, ha ebből az jött le neked, hogy én ázsiai imádó vagyok, és minden más rasszt utálok. Téged sem az eszedért szeretnek, de gratulálok, sikerült olyat belemagyarázni a kérdésembe ami nincs is, de persze te biztos jobban tudod. Jár a keksz. :D


Minek írtam volna le, hogy a feketéket is elnyomják Amerikában, amikor a kérdésem az ázsiaiakkal kapcsolatos? Most főleg az ázsiaiak iránti gyűlölet van felkapva Amerikában, mindenki arról beszél, meg #stopasianhate van odaírva sok híresség posztja vagy storyja alá. Most egy vírussal, meg ázsiaiakkal kapcsolatos kérdésnél minek hoztam volna fel a többi népcsoport elleni gyűlöletet? Idióta...

Ja és mindemellett nem vagyok ázsia fan, vagy "kpop fangörcs" ahogy te mondod, nem nézek animét sem, sőt nem is tetszik ez a műfaj. Persze most majd jön az, hogy akkor biztos gyűlölöm őket, és rasszista vagyok. Ja, biztos, ha te mondod. :D

2021. márc. 27. 14:25
 13/14 anonim ***** válasza:

Inkabb téged nem az eszedért fizetnek!

Ha tisztában lennel az amerikai “normalval” akkor tudnád hogy Amerika nagyon rasszista! Az ázsiaik eddig is ki voltak téve rasszizmusnak mert amikor ment a blm akkor is voltak beszolások hogy az ázsiai és latin/mexikói életek nem számítanak? Mert őket is ér rendszer szintű rasszizmus!

Csak akkor a media világ nem kapta fel! Most hogy lenyugodott a blm most mehet a másik trend a korona-ázsia! Eddig is sokan rasszisták voltak velük az USA-ban csak eddig a médiának nem számított!

Az hogy a hírességek mit tesznek ki az már régen hiteltelen! Konkrétan egy sorozatos börtön tölteléket is hősnek raktak ki aki fegyvert fogott egy több hónapos pocakos terhes nőre! Ennyit is érnek ezek a hírességek! Ők csak a saját figyelmüket növelése miatt teszik ki

Maga az ázsiai nép tehet róla mint népcsoport mint ország de az egyének mint személyek azok nem!

Le peldazom neked! Anno a szovjet-budapesti szabadság harcnál ki volt a rossz fiu? A szovjet-orosz! Ennek ellenére voltak szovjet-orosz katonák akik a magyarok oldalán harcoltak! Tehát az orosz-szovjet mint ország rossz? Igen! De mint egyéni személy? Nem mert voltak ruszki katonák akik a mi oldalunkon harcoltak és 1 kisebb nagyobb része a rendszer áldozatai szintén!

2021. márc. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Amugy tegnap nem bírtam el küldeni a linket mert fajt a fejem és mikor rá neztem olyan rosszul lettem annak ellenére hogy már többször lattam ezeket a videokat!

[link]

[link]

Basszus nagyon elpuhultam mert most is nehezen megy!

2021. márc. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!