Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni a TB-m...

Tudnátok segíteni a TB-m megigénylésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval 20/F vagyok, és a TB szociális alapon történő megigénylésével kapcsolatosan szeretnék egy kis segítséget kérni, mivel lenne pár kérdésem.


1.) Mi történik ha nem a valóságot írom le benne, mármint a formanyomtatványon? Pl. ha hazudok, vagy csak egész egyszerűen valamit nem tudok kitölteni, vagy nem tudok jövedelemigazolást is csatolni hozzá? Ennek milyen jogi következményei lehetnek? És mennyi a valószínűsége, hogy utánajárnak, leelenőrzik, vagy nem tudom? Mert úgy írják, hogy csak ellenőrízhetik.


2.) Milyen esetekben nem fogadják el a kérelmet? Kb. hány százaléka? Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?


3.) Már van TAJ kártyám, és azt is szeretném, hogy ez maradjon meg. Lehetséges ez, vagy fog változni, esetleg újat adnak?


4.) Hogy működik ez az 1 éves megigénylős dolog? Ha megigénylem, és tegyük fel pozitívan elbírálják, és közben el tudom intézni, hogy fizetve legyen, akkor felfüggesztik? És később ha úgy van újra igényelnem kell? Ez folytatólagosan van, összesen 12 hónap? Vagy újrakezdődik? És ha újrakezdődik mikortól, vagy kell hozzá valami? Ez milyen esetekben történik meg?


Hú, lehet, hogy egy kicsit hosszú lett, de próbáltam minden lényegesebb dologra rákérdezni. Az igazsághoz még az is hozzátartozik, hogy még itthon élek a családommal. Nincsen megélhetési gondunk, de eléggé zűrös a kapcsolatunk. December óta nincs TB-m. Nincs önálló tulajdonom, és most nem is dolgozom. Már 5 hónapja álláskereső vagyok. Viszont tanulok. Tehát elkezdtem egy iskolát esti rendszerű képzésben. De ott azt mondták, hogy nem fogunk kapni se diákigazolványt, se ösztöndíjat, és még a TB-nket sem tudják finanszírozni. (Brávó, ezúton is köszönöm a kormányunknak...)


Szóval nagy vonalakban ennyi. Most úgy érzem picit meg vagyok lőve, és gondoltam kiírom ide a kérdéseimet, hátha valaki tudna nekem segíteni.


Bocsi még 1x, hogy hosszú lett, a válaszokat előre is köszönöm! ;)



2021. márc. 13. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2021. márc. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ. Ment a zöld (most már) pipa. De a kérdés nem csak erre irányult. De félre értés ne essék, nem azért írtam ki, mert csalni akarok, de legalább a válaszod által ennyivel is okosabb lettem. Köszönöm szépen, jöhet még a többi is.
2021. márc. 13. 21:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem adnak újat, csak ha elveszíted. A TAJ-számod marad.

Nagyon sok feltételnek kell megfelelned, hogy megkapd az 1 éves támogatást. Vizsgálják az egy háztartásban élők jövedelmét, ergo ha mama-papa fizetőképes, úgy nem ítélik meg. És igen, ha pl.időközben munkát találsz, azt be kell jelentened és nem kapod tovább

2021. márc. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!