Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha bal kézzel...

Mi van akkor ha bal kézzel írok, de minden mást jobb kézzel csinálok?

Figyelt kérdés

Bal kézzel írok, de tényleg minden mást jobbal csinálok (pl. evés, vágás, sportok, telefonálás). Jobb lábas és jobb szemes is vagyok.


Tudom, hogy ezt úgy hívják, hogy kevert dominancia, de akárhogy keresek rá mindig csak az jön ki, hogy "ha ezt tapasztalja kisgyerekeknél akkor érdemes felkeresni egy mozgásterapeutát mert ebből kordinációs és egyéb problémák is lehetnek."


Na mármost így a felnőttkor határán úgy érzem késő ezzel bármit is tenni, de származhat belőle problémám? Mármint írásban még most is néha felcserélek betűket, de ez az össz tünetem.



2021. márc. 16. 14:09
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem ugyanígy van, bal kézzel írok, de jobb kezes vagyok minden másban, illetve rajzolni tudok mindkét kézzel, betűket nem cserélek fel. Nem okoz semmilyen mozgáskoordinációs problémát, nálam ez mindig is jól működött, más problémát sem okoz.
2021. márc. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ezért "jók" a netes cikkek, mert az egészséges ember is elkezdhet tőlük aggódni, hogy biztos valami baja van. Na de a szakembereknek is élni kell valamiből.:)

Egyébként nálam ugyanez van, semmiféle problémát nem tapasztaltam, előnye viszont bőven akad. Szóval nyugi, inkább fogd fel úgy, hogy szerencsés vagy.

2021. márc. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is van kevert dominanciám sőt érdekes dolgokra terjed ki

Jobb kéz erős bal az hajlékonyabb

Tudom mindkét kezemmel a kést-villát sőt sokszor fel is cserélem eves közben mert olyan szögben van az étel hogy bal kézzel nem tudom el vágni úgy ahogy szeretném

Továbbá bal kézzel fújok orrot mindig! 😅😂 bal kézzel keverek kártyát de jobb kézzel írok és rajzolók de ugyan úgy meg tudok fogni bármit bármelyik kezemmel (ez érdekesen hangzik tudom mindenki így van vele de ösztönösen a dominancia uralkodik de nálam mindig az van hogy amelyik közelebb van azzal fogom meg ösztönösen)

Koordinációs zavar? Hát őszintén nekem van egy kis egyensúly zavarom de semmi köze a kéz dominancia hoz hanem a folyadékhoz a fülemben! Van úgy hogy sokszor csak magamtól el akarok dőlni de még sosem estem el emiatt és alapból sem szoktam el esni 1-2 volt hogy gödörbe léptem de semmi több

És igen egyertelmu hogy aki kevert az előnyben van főleg ha jobb kézzel ír de a bal kezes írás az szívás tud lenni! A legmagyobb előny ha mindkét kezeddel tudsz irni vagy rajzolni!

2021. ápr. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!