Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy etilén-oxiddal sterilizálják a teszteket? Kell tőle félnünk?

Figyelt kérdés

Nem vagyok pánikolós, de ettől most kicsit megijedtem.

[link]

Van okunk félni emiatt? Ha valakit tesztelnek a határnál, mikor jön haza, elutasíthatja ezt a fajta tesztet, kérhet mást, mondjuk amit vérből szűrnek? Vagy ez az egyetlen megoldás? Mi van akkor, ha elutasítja a tesztet arra hivatkozva, hogy nem szeretné, hogy etilén-oxiddal turkáljanak az orrában, de kijelenti, hogy másfajta tesztnek alá vetné magát?

*Nem vitát szeretnék indítani, mégegyszer mondom, a kérdés azért jött létre, mert már az agyamra megy ez az egész, és most kicsit megijedtem. Nem magamat féltem, én nem megyek sehova, a Németországban élő szeretteim féltem, akik nemsokára jönnek haza. :)



2021. márc. 25. 22:57
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Miért akarnék félni? Pont azért írtam ki a kérdést, mert nem tudtam ez mennyire igaz. Ti honnan veszitek ezeket, hol írtam ilyet? Ez már tényleg csak szimpla kötekedés.
2021. márc. 26. 16:40
 22/28 anonim ***** válasza:
27%

#2,4

süt kint a nap menjetek már ki dik agyatokra ment a karantén

Kérdező szerintem nem kell aggódnod emiatt, ha egyszer tesztelnek le akkor pláne nem, nem kapod meg akkora dózisban

Lesz*rom ha lepontoztok köszöntem

Hogy a magyarok még mindig milyen retek bunkók...xd

2021. márc. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
43%

22, a magyarok így, a magyarok úgy... Mondanám hogy ne szidj egy olyan csoportot aminek te magad is a tagja vagy, de abból ítélve hogy "dik" nyilván nem magyar vagy...

Köszi, megvolt a reggeli kétórás kutyasétáltatásom, mint minden reggel.

Este is megyek még, szóval kedves vagy hogy aggódsz a bezártságból fakadó problémák miatt, de engem nem érint.

2021. márc. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
#22 Csak kár hogy ennyi karakterből már írhattál volna egy normális hasznos választ a kérdésre, ahelyett hogy idegenekkel leállsz veszekedni :(
2021. márc. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
#23*
2021. márc. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
61%
Korábban írtam, jelenleg csak arra reagáltam hogy személyesen megszólítottál. Csak nem gondolod hogy nem reagálok rá, ha már vetted a fáradságot hogy beszólj.
2021. márc. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
43%

Akkor tegyük tisztába a gyereket és nézzük meg mi is ez a cucc.


Az etilén-oxid színtelen, igen reakcióképes és gyúlékony gáz, jellegzetes, éterhez hasonló szaggal. Az etilén-oxid a szervezetünkbe juthat levegővel, élelmiszerrel, fogyasztói termékekkel, orvosi eszközökkel, a környezeti terhelés révén, vagy munkahelyünkön is szennyeződhetünk az anyaggal. Az etilén-oxidot a WHO IARC; és az EU is emberen bizonyítottan rákkeltő vegyületnek sorolta be. Bizonyított rákkeltő hatása miatt több terülen korlátozták az elmúlt években a használatát.


Szóval igem, veszélyes. Hogy el lehet e utasítani a tesztet nem tudom.

2021. márc. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
40%

27, és azt tudod, hogy mekkora koncentrációban kell megenni/belélegezni, hogy ártson?


Képzeld, a dihidrogén-monoxid halálos adagja 6+ liter egyszerre. Mégis napi szinten magadba tolsz 2-3 litert belőle.

2021. márc. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!