Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ennek a "betegségnek" mi a...

Ennek a "betegségnek" mi a neve? (légzéssel, levegővétellel kapcsolatos)

Figyelt kérdés

Komolyan mondom egy nem létező betegségben szenvedem, ha senki nem tudja. Utánanéztem és semmi. Orvosnál is voltunk egész kicsi koromban mert már azóta van, meg"nézték" a tüdőm vagy fene tudja és mindent rendben találtak.


A lényeg: (kicsit furán hangozhat)

Gondolom mindenkinél van az az érzés, ahogy nagy levegőt vesz és aztán minden "oké", a levegővétel "jó" volt, és aztán egy darabig nem is kell. Na ez nálam nincs mindig így. A "nagy" levegővétel nálam nem mindig "jó", érzem, hogy nem. Ha érzem, hogy nem jó, akkor megint kell vennem, kicsit rövidebb idő alatt, aztán ha az sem jó, megint és megint csak rövidebb idő alatt. Ha sokáig nem sikerül az nagyon rossz, kapok rendesen levegőt! de olyan mintha fulladoznék, venném a nagyot, a mélyre és nem érzem, hogy "jó". És amíg nem sikerül addig semmi sem jó. Ha elfelejtkezek róla akkor a legjobb, úgymond tudat alatt történik "ezen" levegővétel. Akkor is történhet sokszor, úgy 2 percenként, aztán meg abbamarad pl. fél vagy 1-2-3 órára. Ha sokáig nem sikerül az nagyon rossz, teljesen megzavarodok, félek, kétségbeesetten próbálom venni a nagy levegőt, és ha jó akkor minden rendbe jön.

Most vagyok 22 éves, egész kicsi korom óta van, rájöttem, hogy nem szabad rajta görcsölni, mert egyszer valahogy csak jó lesz de ameddig nem az borzalmas.

MI EZ?



2021. márc. 30. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg hipochondria, tekintve, hogy csak akkor van ez, ha ragorcsolsz. Semmi bajod. Erthetetlen az irasod.
2021. márc. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze, egy 7-8 éves gyerek hipochonder... és NEM csak akkor van ha "rágörcsölök".

És nyilvánvalóan csak beképzeltem az elmúlt évek szenvedéseit amiket te még csak valószínűleg fel sem foghatsz.

2021. márc. 30. 16:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyan már, orvosoknál is jártál, akik mindent rendben találtak. Nincs neked semmi bajod, csak túlreagálsz dolgokat. Vagy azt akarod bemagyarázni, hogy valami ismeretlen betegségben szenvedsz, amiről még senki sem hallott?
2021. márc. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%
Valami mentális probléma lehet. Pánikbetegség?
2021. márc. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!