Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sputnyik V orosz vakcinával...

Sputnyik V orosz vakcinával milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés

Ha van tapasztalatod, kérlek oszd meg velem. Hamarosan megkapom.

Lázas leszek tőle? Tudok dolgozni utána? Maga az oltás mennyire fájdalmas? Az oltóponton mennyit kell kB várni?

Köszi előre is.



2021. márc. 31. 17:43
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es! Megnyugtató hogy nem csak én jártam így. Amúgy egyidősek vagyunk. :)

Nekem egy hétig elhúzódtak a tünetek. Azóta Covid tesztem is volt, negatív eredménnyel. A doki elküldött oda is hogy biztosan kizárjuk.

2021. ápr. 14. 03:54
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Még az is érdekelne, hogy a 2. -nál is várható -e.

Most 3 órával 2. lézcsillapító után 37.1, és éhes vagyok, tehát az égyvágytalanság nagyon ninca a tünetek közt. :-)

2021. ápr. 14. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Nekem sajnos kemény étvágytalanságom volt. Én is éhes voltam, de két falat után kifordult az étel a számból mert se ízeket se szagokat nem éreztem (még mindig nem tökéletes,de már alakul)

Jövő héten kapom a másodikat. Ötletem sincs milyen lesz.

2021. ápr. 14. 04:24
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
én is ma kaptam (35) úgy érzem magam mint amikor magas lázam van , de megmértem és 37, viszont mindenem fáj. Nagyon sok emberrel találkozok a munkám során és a fiatalabbakat jobban kiüti az oltás. Talán hevesebben reagál az immunrendszerünk. Én utoljára akkor voltam ilyen sz..rul amikor influenzás voltam.
2021. ápr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

az esti láz után csak enyhe hőemelkedés volt ma, a bal karom még kicsit fáj.

ha csak ennyi lesz a 2. is, akkor nem vészes.

párom ápoló, ő még februárba a pfizer -t kapta, ott a 2. -nál voltak hasonló tünetei.

annyi, hogy aki oltás elött áll, az készüljön úgy hogy következő 1-2 nap szabadság - szabadnap, és legyen lázcsillapító.

2021. ápr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

14-es válaszadó voltam, újra jelentkezem.Miután írtam felkúszott a lázam 39.5-re és makacsan tartotta magát, emellé egy olyan erős fejfájásom volt , hogy alig tudtam valamit aludni. 3 fájd.csillapítót (Obtalgint) szedtem be,

de az sem enyhítette. Egyszer hánytam is. Elég szörnyű éjszakám volt..ma nem tudtam bemenni dolgozni. Még mindig fáj a fejem, de most már igyekszem nem bevenni gyógyszert...most ettem, próbálok sok folyadékot inni és aludni még kicsit.

Remélem holnap már tudok menni dolgozni.

Én ezek után most nagyon parázok a 2.oltástól.

2021. ápr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
77%

#14,16: kitartás!

Első 2 nap kellemetlen volt, de ma már semmi tünetem.

Reméljük holnapra neked is elmúlik minden kellemetlenség.

Kicsit én is tartok, hogy a 2. is hasonló lesz.

De kell a "világjegy", ha eszement kormány tényleg kérni fogja pl. hivatali ügyintézéshez.

2021. ápr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem első után hőemelkedésem volt de gyógyszert nem vettem be, mikor elmúlt akkor is még sznap ugy éreztem mintha lázas lennék. A második után 2 napig néha levert a víz, és 4 napig volt hányingerem.
2021. ápr. 16. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
En eddig csak az elsot kaptam meg szerdan de semmit nem ereztem utana🤷🏽‍♀️ Talan max picit faradekonyabb voltam tegnap de ennyi
2021. ápr. 16. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

14-es vagyok ismét jelentkezem..:) Ma voltam már dolgozni, de nagyon gyenge voltam. Kicsit olyan volt mint anno amikor betegen bejártam dolgozni, de amikor már a betegség végén voltam és csak " annyi tünet maradt vissza, hogy fáradékonyabb , gyenge vagyok és fáj a mellkasom.

Ma egész nap ezt éreztem amúgy, hogy fáj, szúr a mellkasom, nehezebben kapok levegőt.

Olyan mint egy kiadós influenza után, amikor a köhögéstől még érzed a tüdőd, mellkasod.

Nem valami kellemes érzés, no de pihenni nagyon jól esik..:)

És most hála tudok is.

Többiek ti hogy vagytok?

2021. ápr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!