Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik a covid oltások hosszútáv...

Akik a covid oltások hosszútávú mellékhatásaira hivatkoznak, ezt komolyan is gondolják, vagy csak üres kifogás?

Figyelt kérdés

Úgy értem belegondoltak egyáltalán, milyen realitása van annak, amit mondanak? Hiszen egyszeri eseményről (oké, két részletben) van szó, nem valami hosszútávú kis dózisú folyamatos kitettségnek, ami az évek alatt felgyűlve majd kései mellékhatásokat okozhatna.

Nem értem, miért jobb ilyen irreális kifogásokkal takarózni?


2021. márc. 31. 23:14
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Komolyan gondolják, nem igazán értenek hozzá és ezzel lehet őket rémisztgetni. Mivel ez az, amit nem tudunk nekik még most sehogy se bebizonyítani.

Egyébként a vakcinák egyetlen hosszútávú mellékhatása szokott lenni: az, hogy 5-20(változó) év után elmúlik a hatásuk

Ilyen embereket egyébként nem lehet meggyőzni. Én is lelkesen próbálom megtéríteni őket, de amikor az észérvekkel legyőzöd őket a vitában, akkor jön billgéc, a chips, NWO, gyíkemberek, Elon Musk, Warren Buffet, Bilderberg-csoport, meg még ki tudja kik

2021. márc. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

+hozzájön a kormány eléggé rossz kommunikációja.

Első: vagy személyeskedni kezdenek eléggé mocskos módon. Valakinek bunkó privátot is írtak, mert leírta, hogy az édesanyja covidosan kórházban van. Én írtam egy másik kérdés alatt, hogy a településünk facebook csoportjában belekötnek azokba az idősebb emberekbe is, akik szimplán csak az oltás felől érdeklődnek. De valami nagyon alja stílusban.

Közben ugyanezek az emberek panaszkodnak arra, hogy bántják őket a nézeteik miatt, korlátozzák, üldözik őket, csak mert oltásellenesek.

Az egész oltásellenes mozgalom egy nagyon jó biznisz amúgy (jaj de ők nem agymosottak), karöltve más hasonló áltudományos mozgalmakkal.

2021. márc. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Jól mondod #2, érdemes megnézni, hogy például az oltásellenes Gödény (aki az istenük kb) mennyi táplálékkiegészítőt, vitamint meg más bogyót árul...na, inkább azoknak a mellékhatásától kéne félni, de azt persze két kézzel tömik magukba...
2021. márc. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Igen, pontosan. Meg a Lenkei féle táplálékkiegészítőket, ezoterikus kiegészítőket, távolabbi, de ez is lazán kötődik: dottera illóolaj tengerentúlon hatalmas MLM biznisz stb. Konkrét példa még: ismerős az oltásellenes audió és videóanyagot drágán vásárolta neten, engem is rá akart beszélni, hogy vegyem meg.
2021. márc. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy más mit gondol, azt nem tudom megmondani. De hogy én miért nem szeretném magam beoltatni, azt igen.

1. Szklerózis multiplexben szenvedek. 2. A gerincemen is vannak foltok, sőt a gerincvelőmben bemélyedés, ezen kívül három porckorongsérvem van, plusz lett egy csigolyadeformitásom, ami ideget nyom, és nem vállalják a műtétet, pont a szklerózis miatt, de mivel roppant erős fájdalmaim vannak, ópiát tartalmú tablettákat valamint rákbetegeknek való tapaszt kell használnom, idestova 8 éve. Ezek -lehet mondani-, hogy kissé tönkrevágták a májam és a vesém. Szerinted ezek mellé kell nekem egy olyan anyag a szervezetembe, amiről semmi biztosat nem tudni? És mikor rákérdeztem a körzetitől, hogy szerinte melyik lenne jó -aki egyébként nekem influenza oltást sem adna be, mivel autoimmun beteg vagyok- akkor azt mondta, hogy hát majd meglátjuk, hogy melyiket kapja. Na kösz, akkor regisztráljon és írja alá a beleegyező nyilatkozatot az, akinek nem volt anyja.

És elhiheted, hogy ennyi betegség mellett nem félek az injekciós tűtől.

Amúgy is itthon ülök a lakásban már több mint 5 éve.

2021. márc. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na igen, de nem mintha arra lenne bizonyíték hogy okoz-e hosszútávú mellékhatást. Eleve pl egy adag pár nap alatt lebomló mRNS-ből semmi nem marad ami később bármiféle hatást is tudna gyakorolni, hisz nincs minek mellékhatást okoznia...
2021. márc. 31. 23:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem is vitatom, Kérdező. Csak ott a gond, hogy akartak nekem már olyan gyógyszert is adni, amit nem szedhetek együtt az ópiátokkal.

Nem figyelt a doktor úr, hogy mit ír fel.

Amúgy nem lennék oltásellenes, és az ilyen Gődényektől mentsen az Isten, de nem értek annyira sem az immunológiához, sem a virológiához, hogy én egyedül eldöntsem, hogy mégis melyiket válasszam.

Nyilván a gyerekeimet is beoltattam annak idején minden oltással, ami kötelező volt, de azok régi, bevált oltások voltak, magam is megkaptam őket.

Ezeket meg nem ismerem. Illetve főleg azt nem ismerem, hogy a sok éven át szedett gyógyszereimmel hogyan lépnének ezek kölcsönhatásba. Akár rövidtávon is.

2021. márc. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Rövidtávú mellékhatásoktól inkább lehet félni,mint például a trombózis ..
2021. ápr. 1. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen komolyan gondolom. Mert a legtöbb gyógyszerkivonás a rendes engedélyezési eljárás utáni forgalomba kerülést követő 3 éven belül történik. Az, hogy csak 2 alkalommal adják be, nem releváns. Ott volt a Contergan, de más példák is vannak. Az Algopirint is vénykötelessé tették egy ideig, mert nagyon súlyos mellékhatásokat jelentettek akár 1 szem bevételét követően is (aztán nemrég ugye újra vén nélkül kapható). De sok más példa is van. Ott vannak a HPV oltások utáni fura esetek, amikkel nem igazán tudtak mit kezdeni, abban s volt pl. krónikus fáradság szindrómához hasonló tünetegyüttes, ami a normál életvitelt is befolyásolta.

Semmi kifogásom az oltásokkal kapcsolatban, de azért ezeket az újakat ne hasonlítgassuk pl. egy BCG-hez vagy egy DiPerTe-hez, amiket már évtizedek óta használunk. A gyógyszerektől sem tartok általában, de azért elolvasom a betegtájékoztatókat és mérlegelem a lehetséges mellékhatásokat.

Amúgy be fogom oltatni magam, de szerintem felelőtlenség azt mondani, hogy "teljesen biztonságosak", mert egyszerűen ilyet nem lehet 2-3 éven belül kijelenteni. Igen, valószínűleg azok. De ezt TELJESEN biztosan ma még senki sem állíthatja.

2021. ápr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!