Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Első AstraZeneca oltás után...

Első AstraZeneca oltás után ez normális? 21L

Figyelt kérdés

3 napja kaptam meg az AstraZeneca COVID elleni vakcinát és még mindig vannak mellékhatásai. Pontosabban nagyon nagy izomfájdalmam van ott ahol beadták szinte alig bírom mozgatni a karom és ha valami hozzáér nagyon fáj. Az orrom is folyik, néha a fülem is fáj azon az oldalon ahol beadták és hőemelkedésem volt tegnap is meg tegnapelőtt is, ma reggel viszont már 38 fokos lázzal ébredtem. Fáj a fejem szinte mindig enyhén és szédülök. Úgy veszem észre, hogy ez nem javul, hanem rosszabbodik. Meddig fog ez így lenni? Aki megkapta ezt a fajta oltást elmondaná meddig érzett mellékhatást ha érzett, mik voltak azok és meddig tartott?

Tudom hogy normális, hogy vannak mellékhatásai olvastam Googlen, de szerintem az nem normális, hogy egyre rosszabb.

Szedek Algopyrint, Advilt, Flectort ha nagyon fáj és vitaminokat is.



2021. ápr. 8. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Normális, előfordul, bár elég ritkán, hogy ilyen súlyos mellékhatásai legyenek és rosszabbodjon.

Az is lehet, hogy volt már benned valami kórokozó, amikor beadták, de ez csak egy ötlet.

Ha nagyon zavar és egyáltalán nem javul, hívd fel a dokid.

2021. ápr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
lehet, hogy az oltóponton volt beteg is, ha még tünetmentes, ő maga sem tudja, de átadhatja a vírust azoknak, akiknek csak 2 héttel az oltás után lesz védettségük.
2021. ápr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Néhány napig normális. Én külföldön kaptam és azt mondták, ha 3 napnál tovább tart a láz akkor kell orvoshoz fordulni. Bemásolom amit egy másik kérdésre válaszoltam.


"Astra-t kaptam 5 héttel ezelőtt, 1.oltás. Volt 2 borzalmas napon és éjszakám utána. Láz(38,7), izom-és izületi fájdalom, fejfájás, szédülés, egyre erősödő fájdalom az oltás helyén, heves szívdobogás. A legrosszabb viszont az volt, hogy nem tudtam aludni. Ólmos fáradtságot éreztem, feküdtem de nem tudtam aludni. Összesen kb 5 nap elteltével éreztem magam teljesen kipihentnek és egészségesnek, de a fájdalom a szúrás helyán tovább megmaradt.


Párom is Astrát kapott, neki "csak" 1 éjszakán át volt láza, viszont 2 napig volt hasmenése. A többi mellékhatás nála is jeletkezett."


42/N

2021. ápr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Én is három napja kaptam, az oltás helye még mindig fáj, sőt talán egy kicsit jobban, mint ezelőtt, a többi tünetem viszont jelentősen enyhült.
2021. ápr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Én tegnap kaptam meg az Astrát du 14kor. Este 10ig semmi !!! majd hirtelen rámtört a hidegrázás, felment a lázam 39C-ra és minden porcikám elkezdett fájni. De mint akit megvertek!! A Beadás helye olyan érzékeny lett hogy hozzá sem tudok érni. Egész éjjel fetrengtem reszkettem, kínlódva,valamint állandó szomjúság érzettel(??) megittam vagy 3 L vizet.


Most 12h van és már csak 37.3C a lázam és tűrhető az állapotom vagyok.

2021. ápr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó: ugyanez nálam. én is tegnap 2kor kaptam.

éjfélkor ütött be a dolog, reggel 6-ig pokol. azóta gyógyszerrel alszom, már fel tudtam kelni.

remélem este nem jön a folytatás :D


ismerősi körben sokan számoltak be erről, számítottam rá. elvileg a 2. dózis után már nem lesznek ilyen durva mellékhatások.


hozzá tenném több barátom EÜ dolgozó, pfizertől ugyanúgy rosszul voltak.

2021. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!🤗

Utolsó kettő ne izguljatok nektek is 2-3 napig fog tartani max 4. Már nekem is elmúlt minden csak a karom fáj egy kicsit ahol az oltás helye van, de az is elfog múlni szerintem 1-2 nap.

2021. ápr. 10. 01:02
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az első éjszaka volt borzalmas. Láz, heves szívdobogás, amitől alig tudtam elaludni. Hajnalban hányinger. Másnapra semmi bajom nem volt.


Így 4. napon a karom is csak picit fáj már. Viszont még mindig elég étvágytalan vagyok.

2021. ápr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!