Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elengedni a...

Hogyan tudnám elengedni a múltbeli sérelmeket?

Figyelt kérdés
Vannak dolgok a múltban, amiket mai napig tüskeként hordozok. Vannak emberek, akik túl sértően bántak velem régebben. Nem haragszom rájuk egyáltalán, de akkor is eszembe van néha, és el akarnám engedni a dolgokat. De nem tudom hogyan tegyem. Lelkileg nagyon rosszul vagyok, és az egészségemre is kihat.. nem hagyhatom hogy ezek az emberek tönkre tegyenek. De nem tudom elengedni akkor sem. Szavakkal, cselekedetekkel lettem bántva, de úgy érzem ettől még az is jobb lett volna ha vertek volna.. minthogy lelkileg bántsanak. Szorongok a multbeli dolgok miatt, zárkózott lettrm, visszahúzódó, és rengeteget sírok,sírtam. Önbizalmam egyenlő a nullával. Kizárni az életemből nem tudom őket, hisz nem lehet, családtagok. És pont ezért bántó.. hisz a környezetemben élők nem bánnak velem így mint ők..
2021. ápr. 14. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ehhez szakember kell, akivel fel tudod dolgozni a múltadban történteket. Keress fel egy pszichológust.
2021. ápr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Úgy, hogy tudatosítod magadban, hogy se a múltból, se a jövőből nem tudsz építkezni. Csak a MOST létezzen számodra.
2021. ápr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Sajnos ezekkel együtt kell hogy élj. Mindenki életében vannak olyan emlékek amik fájnak és rossz visszaemlékezni rájuk. Nem vagyok jó tanácsadó de szerintem ezzel fordulj pszichológushoz ott kitudod beszélni magadból a bánatod.
2021. ápr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam már hogy elmennék pszichológushoz de azthittem túlzás ez.
2021. ápr. 14. 17:51
 5/6 anonim ***** válasza:

1# vagyok. A leírtak alapján nem túlzás.


"Szorongok a multbeli dolgok miatt, zárkózott lettrm, visszahúzódó, és rengeteget sírok,sírtam. Önbizalmam egyenlő a nullával."


A múlt hatására megváltozott a viselkedésed/jellemed/hangulatod. Még mindig szorongsz és ez magától nem fog elmúlni, mert a családodról van szó, akiket ha látsz, eszedbe jutnak a történtek.

2021. ápr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazad van!!
2021. ápr. 14. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!