Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek súlyos depresszió...

Szerintetek súlyos depresszió kiválthatja a múltbéli sérelmeken való tépelődést?

Figyelt kérdés

Először is szakmunkásképzőben anno basaáldozat voltam,és annyira féltem mindenkitől,hogy nem mertem hangot emelni senkire.Tehát el tudtak nyomni.Nekem kuxx volt.Gyávaság nem gyávaság részemről azt nem tudom.

Lényeg:

Miután kikerültem abból az ,,iskolából" leérettségiztem ,és tanultam tovább.Ki is mosódtak az agyamból ezek a dolgok.Majd született 2 gyermekem.35 éves vagyok ,és 3 éve el kezdtem pszihológushoz járni,mert úgy éreztem nem tudok kiállni magamért(régi dolgaim miatt).Lett eredménye a terápiának viszont múlt októberben nagyon beleestem egy súlyos depibe annyira,hogy pontosan feltudok idézni minden bántást ami ért gyerekként,és e felől nincs kontrolom.Ami 2 napja volt azt nem tudom.Demencia vagy súlyos depresszió??



2015. ápr. 1. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el szakemberhez. Ő biztos hogy többet tud neked mondani.
2015. ápr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ehhez nem egyszerű pszichológus kell, hanem olyan kiképzett terapeuta, aki mélylélektani módszerekkel (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi, Ericksoni) kezel.

Depresszió, regrediált állapot. A korábbi kezelésed nem vezetett teljes gyógyuláshoz, ahonnan nincs visszaesés.

2015. ápr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A depresszio a mult serelmeire epul, ugyan akkor anyuka vagy nem szabadt hagyni h egy problema le gyozzon fel kell allni es azt mondani igenis eros vagyok menni fog. Ano en is depresszios voltam, en nem jarttam pszichologushoz fel alltam egyedul a foldrol.

Segiteken masoknak es most mar kijelenthetem h mentalisan nagyon eros vagyok nem nagy kepussegbol mondom. Szoval tessek erot venni magan akarjon kuzdjon meg lesz az eredmenye. Szoritok onert.

2015. ápr. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló problémám van mint Önnek. Suliba egyszer összevertek, megfélelmíletettek. Ettől megkattant bennem valami. Félek az emberektől, félek olyan helyekre menni, ahol összetalálkozhatok "múltbeli jótevőimtől", stb. Annyi a különbség, hogy nekem ez az egész olyan két hónapja volt. De ez nem lényeg. Mert ez nekem is ugyanúgy visszajöhet egyszer. Félelem, stressz, irracionális aggodalmak, depresszió, stb. Ha úgy érzi, hogy nem tud kiállni magáért, arra van egy tökéletes gyógymód. És igen, ez lehet, hogy hülyén hangzik, de igenis, a harcművészet. Ez ad lelki erőt, mentális erőt, hatalmas önbizalmat, önbecsülést, hatalmas stressztűrő képességet. De ami a legfontosabb, belső békét. Akinek ez megvan, nem ismer félelmet, sem stresszt, semmi ilyesmit. Szóval szerintem például a kung-fu egy nagyon-nagyon jó megoldás lenne bárkinek az Önéhez hasonló problémával. (Plusz, aki tudja magáról, hogy le tud verni 8 embert akik egyszerre támadják meg, nem hiszem, hogy úgy érzi majd, hogy nem tud kiállni magáért.)
2015. máj. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!