Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem javul a teljesítmény...

Miért nem javul a teljesítményem edzésben?

Figyelt kérdés

Alapvetően olyan alkat vagyok, aki könnyen erősödik, izmosodik, de könnyen is hízik.

Mióta nem tudok konditerembe járni, eléggé eltunyultam, de egy ideje elkezdtem otthon HIIT edzéseket végezni, meg túrázok a környéken napi szinten. Viszont régebben, ha csak izmosodásra mentem, nagyon gyorsan észrevettem, ahogy erősödök - most, hogy fogyni is akarnék, viszont alig bírom felcipelni magam az emelkedőkön, és a HIIT-ben is majd megpusztulok a végére. Nyilván a fogyási szándék miatt kalória deficitben vagyok. Tudom, hogy izmosodni meg fogyni nem igen lehet egyszerre, de az, hogy ennyire nem bírom és fáj mindenem egy fölfelé gyaloglástól, az kiakasztó, és úgy tűnik, semmit sem változik.

Tudok ezzel valamit kezdeni, vagy ez ilyen?



2021. ápr. 14. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp sem "ilyen", ez azt jelenti, hogy valamit nem csinálsz megfelelően:

1. Túl nagy a terhelés.

2. Túl alacsony a kalóriabevitel.

3. Túl kevés a pihenés.

2021. ápr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Béna vagy, nem születtél rá erre az egészre!
2021. ápr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mondjuk a 2-essel sokat nem tudtam kezdeni. :D

Azt a tanácsot kaptam előzőleg máshol, hogy naponta mozogjak (itthon home officeban vagyok), ezért naponta megyek túrázni. Valaki azt a tanácsot adta, hogy naponta 7500 lépésnyi mozgás az ideális, ezt igyekszem elérni. Ez túl sok lehet? Mert ha ezt csökkentem, akkor a napi mozgásom mennyiségét csökkentem.

A kalóriát félek emelni, mert nagyon hízékony vagyok, és tartok tőle, hogy akkor csak híznék, de nem fogynék.

A túl kevés pihenés mit jelent? Elég sokat alszok, napi 9 óra megvan, bár néha már 10 is, hogy nem kell időre kelljek.

2021. ápr. 15. 13:45
 4/5 anonim ***** válasza:
1# vagyok. A napi ideális mozgás a 10.000 lépés. Ez az, aminek minden nap meg kellene lennie. Emellett van szükség edzésekre, de nem minden nap. Az edzéseknél - mozgás típusától és intenzitásától függően - heti 1-3 napot kell kihagyni, ezt jelenti a pihenés. A szervezetnek regenerálódnia kell, főleg egy HIIT edzés után.
2021. ápr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

Viszont a kérdés igazából akkor is áll, ha csak a lépéseket nézzük. Ahol lakok, bármerre megyek hegynek fel-le kell mennem, és ugyanolyan nehezemre esik, mint hónapokkal ezelőtt, pedig HIIT edzéseket nem csinálok olyan régóta. Akkor ez miért van, vagy mit tudok vele csinálni? Mert nyilván fel tudok menni így is, csak szinte izomfájdalmaim vannak tőle (úgy is, hogy alapból nincs izomlázam), és majd megpusztulok. Pedig alapból ennél sokkal kevesebb idő alatt hozzáedződtem eddig az életemben minden ilyesmihez.

2021. ápr. 15. 14:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!