Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Púpos a hátam, mit csináljak?

Púpos a hátam, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha állok, ülök stb, ahol egyenes pózban van a hát, ott ki tudom egyenesíteni, de hajlásnál púpos lesz. Azzal tisztában vagyok, hogy mindenkinek görbül ilyenkor a háta, de nekem nem az egész hátam görbül ilyenkor, csak a tetején egy púp, meg a derekam, a hátam közepe nem hajlik. Nehéz elmegyaraázni, az a lényeg, hogy hajlásnál rendellenesen görbül, púpos lesz. Erősítem a hátizmaim, nyújtom is, de nem jó. Még gyerekkoromban csináltam gyógytornát gerincferdülésre, azt is ismételgetem, de furán hajlik még mindig. Illetve hajlásnál fáj is, nem erősen, de érzem, hogy nem esik jól a hátamnak, hogy nem így kéne hajolnia. Ez megoldható? Már felnőtt vagyok.

2021. ápr. 15. 23:28
 1/1 Abody ***** válasza:
Érdemes lehet elmenni rendes gyógytormászhoz vagy fizikoterapeutához, jobban tudják, hogy neked specifikusan mire van szükséged, sima erőnléti edzés nem feltétlen elég. Meg jóga. Erősít, de közben jobban ügyeltet a testtartásra, plusz nyújt. Az úszás is jó tud lenni.
2021. ápr. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!