Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen ülőpárna "vált be"...

Milyen ülőpárna "vált be" aranyérprobléma és gerincprobléma esetén?

Figyelt kérdés
Előbbi még nem igazolt, utóbbi van komolyan, fűzőt is hordtam gyerekként.Sokat ülök, főleg a karantén óta, és nagyon hamar elfáradok az ülésben. Emiatt gondoltam valamilyen ülőpárnát szereznék be.

2021. ápr. 17. 20:14
 1/1 anonim válasza:
Nekem a wigli szék vált be, amely Hollandiában kapható és kb 100000 Ft-ba kerül. Keress rá. De várj itt van: [link] Én itthon 30000 Ft-ből építettem egy hasonlót. Ez a szék is az active sitting típusú székek egyike (keress rá az active sitting -re, van sokféle szék az interneten). Ezek lényege: hogy nincs tökéletes ülőpóz, hanem mindig a "következő" póz a jó gerincnek, magyarul, mindig mozogni, változtatni kell az ülőhelyzetet, mert a gerinc amit nem bír az a statikus terhelés. Mivel a wigli székben nincs háttámla és ráadásul gömbcsuklón van az egész, ezért kicsit mindig egyensúlyzol, és így folyamatosan pici mozgásban tart, ráadásul megerősíti a mély hátizmaidat és a hasizmot is. Én már 6 éve ilyenen ülök napi 8 órát, és már nincs hátfájdalmam, sem nyak, sem idegbecsípődés.
2021. szept. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!