Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mért ilyen sötétek az emberek?

Mért ilyen sötétek az emberek?

Figyelt kérdés
Mért gondolják az emberek, hogy maszk nélkül üldögélnek a vendéglátó helyek teraszain, holott még mindig járvány van? Aztán majd minden kezdődik majd elölről. Egyszerűen felháborító, hogy nem tanulnak semmiből!

2021. ápr. 24. 14:39
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
37%

Kedves kérdező!


Ne is idegesítsd magad az idióta hozzászólásokon.

Megértelek.


Majd jön erre a nagy nyitásra még sírás. Sírásás.

2021. ápr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Attól tartok én is :(

Hogy ezt kellett megélnem, hogy már soha nem lesz normális életünk.

2021. ápr. 24. 17:52
 33/37 anonim ***** válasza:
40%

[link]

Amíg így hazudnak a számokkal addig annyi hullámot csinálnak amennyit akarnak

2021. ápr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
39%
Ha fosol a vírustól oltsd be magad :)) mi nem félünk. Amúgy se működik a maszk. Nézd meg Floridát amit teljesen megnyitottak. Amikor nyitás volt, ment az ajvékolás hogy a rohadt gyilkos republikánusok, amióta pedig esnek a covid esetszámok folyamatosan, kuss van.
2021. máj. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Már megkaptam az 1. dózist emberek, úgyhogy megnyugodtam kicsit :D
2021. máj. 24. 08:59
 36/37 anonim ***** válasza:

#34


Florida a 3. leginkább fertőzött állam az USA-ban, ráadásul az egyik legmeglegebb, s az UV sugárzás valamelyest csökkenti a pandémiát. Ugyanakkor az Egyesült Államok az egyik legbeoltottabb ország.

Lásd:

[link]


A védekezés mértékét az USA-ban az államok kormányzói határozzák meg.

2021. máj. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

En nem tudom mit, mennyit ér a maszk, meg a korlátozások.

En azt tudom, hogy nagyon régóta minden evben betegek voltunk párommal, volt hogy kétszer is egy év alatt.

Amióta maszkot kell hordani, meg korlátozások vannak/voltak nem voltunk betegek. A tavalyi év kimaradt. (Utoljára 2019 januárjában voltunk betegek, de akkor nagyon.)


Én ennyi tudok.


Amugy meg a maszkrol sok a mende-monda. Szerintem sem ér semmit egy sima orvosi maszk, se a textil egy olyan közegben, ahol másokon nincs. Se úgy, ahogy az emberek jó része horda. (Orr szabadon, lent az állon, le-fel huzogatva. )

Amikor még nem volt kötelező, de már elkezdték kéri az embereket, hogy mossanak alaposan kezét, ha köhög, tüsszög, zsebkendőbe vagy legalább könyökhajlatba tegye... nos, ez nem igazán vált be, mert rengeteg a bunkó ember. Levegőbe tüsszög, köhög, eszébe sincs eltakarni arra a pár másodpercre sem a száját. A földre köpködésről, a boltban a pultnál teli torokból az árura köpködésről ne is beszéljünk..láttam egy nőt, ahogy csorgott nyála, ahogy a pulton lévő terméket között válogatott. Alapból is undorító.

Mindegy. A lényeg, hogy aki beteg annak maszkot kellene hordani, hogy ne adja tovább. Ezt is kérték az elején. Aztán kiderült, hogy akkor is fertozhet, amikor nincsenek tünetek. Ekkor kérték, hogy mindenki hordja, foleg zárt térben, foleg, ahol sokan vannak. 8gy a legkisebb az esélye, hogy terjedjen. Persze mindig, mindenhol vannak és lesznek olyanok, akik nem tartják be (még annak ellenére sem, amikor szankciói vannak). Ezért is terjed. (Természetesen terjed máshogy is. Pl a szemehez, szájához ért mielőtt kezet mosott volna, előtte pedig pl vásárolt valahol és megfogott valamit, amit sokan mások is, közöttük pedig volt fertőzött, aki talán még maga se tudta , és nem tartja be a higiéniai szabályokat..nem nehéz elkapni valamit. Nem csak vírust. Szerencsére az emberek nagy része nem lesz (túl) beteg. Az immunrendszer működik. A gond azzal van, hogy ha sok ember lesz beteg, sokan szorulnak kórházi kezelésre azt már nem bírja az ellatotendszer. Es nem csak ezek az emberek maradnak ellátás nélkül vagy kaphatnak későn segítséget, hanem azok is, akiknek más egészségügyi probléma miatt varakozniuk kell.

Mindenki előtt ott az internet, talál ilyen sztorikat dögivel. De én is láttam a saját szememmel, amikor harmadjára nem jutott be egy nő a kezelésre, már sírva ment hazafelé. Ezek rohadtul nem vicces dolgok. Es akik nagy mellennyel szarnak az egészre, csak gondoljanak bele, hogy akár neki akár egy csaladtagnak bármikor szüksége lehet orvosra, és nem kapja meg (időben). El se tudja érni az orvosát stb.

Komolyan olyan nagy problémát okoz feltenni egy rohadt maszkot , hogy ezt elkeruljuk? Nem hiszem el.

Mindig lesz beteg mellette is. Semmi sem 100%-os , semmi. De nem mindegy , hogy 100-ból 1, vagy 100-ból 20.

2021. júl. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!