Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi állhat a háttérben, ha...

Mi állhat a háttérben, ha pont olyan tüneteim vannak, mint amik a pajzsmirigy alulműködésre utalnak, de mégsem az?

Figyelt kérdés

Régóta szenvedek több tünettől, és mikor valaki mondta a pajzsmirigy alulműködést, szinte minden egyes tünet határozottan stimmelt (egyet leszámítva: nő vagyok, de a menstruációm nem rendszertelen). Azt hittem, végre választ találtam a problémára, de mikor a tesztek azt mutatják, hogy nincs ilyen problémám. Akkor mi lehet? Az orvos nem tudott mit mondani, csak egy csomó random dologra elküldene, én pedig ezt nem szeretném.

Légyszi olyan írjon, aki tud rá valami tippet, vagy hogy min induljak el, a "azért mégis csak az orvosra hallgassál" jellegűeket mellőzzük, mert nem segítenek.


2021. ápr. 24. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
De mik azok a tünetek konkrétan, amikkel rendelkezel?
2021. ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Alapból lassabb a pulzusom az átlagnál, mellé alacsony vérnyomás, és alacsonyabb a testhőm (35,6) - sokáig azt hittem ezek normálisak, de volt, ahol ezt is írták tünetként. Ezen túl ami nem mindig is fennálló: száraz bőr, hulló haj, töredező körmök. Nehezen fókuszálok, ingerlékenyebb vagyok. Sokszor fáradt vagyok és gyenge, már akkor is, mikor felkelek. Néha érthetetlenül kifáradok tök hétköznapi tevékenységtől is. Ja, meg híztam, elég sokat. Úgy, hogy amúgy sportolok és figyelek az étkezésemre, mert mindig is hízékony voltam, szóval kamaszkorom óta alap, hogy megfontoltan étkezem. Hiába próbálok még kevesebbet enni, mint szoktam, így is csak jöttek rám a kilók.

Már sok hónapja drasztikusan csökkent a libidóm is, bár mióta híztam, az önbecslésem is leszállt vele, szóval nehéz már néha eldönteni, hogy nincs kedvem, vagy konkrétan EMIATT nincs kedvem. :(

2021. ápr. 24. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak/vannak hasonló tüneteim. Pajzsmirigyem szintén rendben, viszont prolaktinom kicsit magasabb volt egyszer,amikor nézve volt. Nem minden hormont nézettem amúgy. Lehet valami autoimmun is szerintem egyébként, az gyakran okoz fáradtságot. Illetve h rossz a cukrod, inzulinrezisztencia. Nem tudom, ennyi jut eszembe
2021. ápr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vashiányt nézesd meg. Feleségemnek pont ezek a tünetei, ha szedi a vasat, elmúlik.
2021. ápr. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!