Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szabadultál meg a...

Hogyan szabadultál meg a függőségedtől?

Figyelt kérdés

Sajnos az a helyzet velem, hogy borzasztóan hajlamos vagyok a függőségekre.

Legyen szó az alkoholról, a cigiről, a játékgépekről, "fűről".

Ezt már nagyon hamar észrevettem magamon. A felsoroltak közül midegyikre volt példa, hogy "beleszerettem", de szerencsére idejében léptem és leálltam. Kivéve a cigiről. Ebben már annyira benne vagyok, hogy végem van, nem tudok tőle szabadulni. Annyire erősek az elvonási tüneteim, hogy belebolondulok. Sajnos a munkahelyem is nagyon stresszes, szóval a környezetem sem sokat segít.

Olvastam itt valami bio rezin valami kezelésről, arról mi a véleményed?


2021. ápr. 27. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Akaraterővel, kitartással, türelemmel, vért izzadva, a falat kaparva, napokig ébren, bekattanva, hót pánikban, full depressziósan. Nyugtatók, rosszabb mint a kábítószerek. Mármint az illegálisak ugye, mert ezek is azok.
2021. ápr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Biorezonencia. Én nem hiszek benne.
2021. ápr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Próbáltad is vagy mi a gond vele szerinted?
2021. ápr. 27. 20:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Minél jobban próbálsz megszabadulni tőle annál kevésbé fogsz. Nekem volt majdnem egy év amikor nagyon téptem magamat a cigi miatt, aztán úgy döntöttem hogy hagyom a f*szba. Pár év múlva összeestem az utcán és 2 nap múlva keltem fel a Rókusban. Azóta valahogy nem volt kedvem rágyújtani, nem is tudom mitől lehet.

Szerintem nem lehet úgy leszokni hogy le akarok szokni. Miért akarsz leszokni? Ha nem cigizel, akkor mivel fogod azokat a problémáidat megoldani amiket eddig cigizéssel oldottál meg? Elvileg a sport ugyanúgy levezeti a stresszt mint a cigi, én egész életemben sportoltam de valahogy nem éreztem azt hogy le lenne vezetve a stressz. Ha találnának valami egészséges alternatívát a cigire már mindenki átszokott volna.

Elvileg az e-cigi kevésbé káros, gyakorlatilag a tüdőgyógyász ismerősöm azt mondta hogy inkább a dohány mint a liquid - és persze aztán ki a fene tudja.

Nem azt mondom hogy ne szokj le, hanem hogy akaraterőből szerintem lehetetlen leszokni - de legyél te az aki példát mutatva bebizonyítod hogy nincs igazam. Kell valami ok, valami olyan amire "átszoksz", csak kevésbé káros mint a cigi.

2021. ápr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy nap után, mikor elfogyott az utolsó szál cigarettám, nem voltam hajlandó többé vásárolni, és azt is meg tudtam állni, hogy "leszokóban vagyok" nyavalygás címén a kollégáktól egy-egy szálat kunyizzak. Csak az első két hét volt iszonyatosan vacak, de kibírtam azt is.

Ennek két és fél éve. Azóta egy szálat se...

2021. ápr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az a baj ezekkel a kva függőségekkel, hogy jön helyette másik. a dohányosok pl. gyakran kezdenek el rágcsálni cigaretta helyett, és hipp-hopp ott van a 20 kiló súlyfelesleg. (cukorbetegség, izületek, magas vérnyomás) megoldotta? nem. áttette máshová.

természetesen vannak kivételek, de sajnos ritkán.

2021. ápr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

na csak azt akartam kinyögni, hogy nagyon jó, hogy letetted az alkoholt, a füvet, a játékgépet, de jelenleg azokat a dohányzással kompenzálod. ha valahogy attól is megszabadulnál, valami vissza fog kúszni a helyére, sajnos ezek így működnek.

ha megtalálnád a függőség gyökerét, az lenne az igazi megoldás, erre a pszichoterápia alkalmas. előző voltam.

2021. ápr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

...az a baj, hogy a #6 -os hozzászólónak igaza van. Magamon tapasztalom, hogy mióta nem cigizek, a rágcsa fogy. És felszedtem 15 kilót... (mondjuk rám fért, mert míg dohányoztam, a 181 centim mellé a 60 kiló, azt mondják, kevés volt)... de érzem, hogy jön a többi kiló is.

#5 voltam

2021. ápr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!