Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hányinger ellen valami bevált...

Hányinger ellen valami bevált trükk?

Figyelt kérdés
Másodjára kelel fel most szörnyű köhögéssel és érzem, hogy hánynom kell. Mit tehetnék ez ellen?
2021. ápr. 28. 02:11
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

1) Hagyd, hogy hányj (megkönnyebbülsz plusz, ha köhögés miatt feljön a váladék, jobb kiköpni, mert fel nem szívódik, meg nem emésztődik, amúgy is kihánynád.)

2) Valami zacskó fölé hajolva, hagyni kell, hogy kifolyjon a felszaporodott, felesleges nyálad. (Nekem pl. hányás előtt mindig erős nyálelválasztás indul meg, de ha nem nyelem le ilyenkor a nyálat, meg tudom úszni a hányást.)

3) Daedalon / Daedalonetta - hányás elleni tabletta, vagy kúp

4) B6 vitamin - csökkenti a hányingert. Nincs mellékhatása, terhes nőknek is emiatt ajánlják.

5) Gyömbéres ital, vagy tea. A gyömbér kifejezetten jó a hányinger, hányás ellen.


Bárhogy is: hányással folyadékot veszít a szervezet, és ilyenkor azt pótolni kell!!! Szóval: vagy a fenti gyömbéres & fahéjas tea, vagy pedig mézes-citromos (mézzel, és citrom karikával, langyos teába téve a hozzávalókat, mert épp a hatóanyaguk veszne el. A mézben természetes antibiotikum van, a citrom pedig segít tisztítani a légutakat, és kifejezetten jó a megfázás, hurut ellen.)

2021. ápr. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2021. ápr. 28. 02:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a jéghideg cukros kóla vált be, nagyon apró kortyokban. Pedig alapból nem iszok ilyet, és nem is szeretem szegényt. :D
2021. ápr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!