Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » BMI 16,6? Sovány, pont jó?...

BMI 16,6? Sovány, pont jó? Vagy ez milyen?

Figyelt kérdés

Fiatal lány vagyok, azt mondják, hogy túl sovány vagyok.

Nem nagyon akarok hízni.

Figyelek az egészséges táplálkozásra, érzésre eszek, amennyi jól esik.

Heti 5-7-szer edzek 1-2 órát, néha kicsit túlzásba esek és többet.



2021. ápr. 28. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
16-17 közötti érték az már mérsékelt soványságnak számít. 18,5-25 közötti érték a jó.
2021. ápr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod a BMI értékedet, akkor azzal is tisztában vagy melyik kategóriába tartozol. Minek a kérdés.
2021. ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Ez nem mérsékelt soványság, hanem anorexia. Én a 18,26-os BMI-mel is szinte csont és bőr vagyok. Testképzavarod van, mindenképp jót tenne, ha híznál. Tudod, nem az a vonzó manapság, ha csonti vagy, az egészséges alkat a szép, úgyhogy nyugodtan egyél.
2021. ápr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%

A BMI egy kalap sz..rt se ér. A BMI szerint sovány vagyok, mert 159 centihez 46/47 kg vagyok 30 évesen, csak azt nem veszi figyelembe, hogy azért izmos is vagyok. Teljesen jó alakom van.


Jobb, ha figyelmen kívül hagyod a BMI-t.

2021. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
#4 ha annyira izmos lennél, akkor ponthogy több kg-nak kéne lenned😅Az izomtömeg növekedése nagyon hamar meglátszik a kilókon.
2021. ápr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

#5

Nem azt írtam, hogy body builder vagyok, hanem hogy izmos is, tehát nem csak zsír van rajtam!!!

Vagy esetleg segítsek még jobban értelmezni a leírtakat?

2021. ápr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Te izom ide vagy oda full sovány vagy a 46 kilóddal. Ahogy fent írták az izomnak súlya van....
2021. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Látszik, hogy nagyon sok embernek van testképzavara. Az egy dolog, hogy milyennek látod magadat a tükörben, de csinálj egy képet magadról más emberek társaságában és rájössz, hogy a 16,6 BMI meg 159 cm-hez 46 kg se nem izmos, se nem “pont jó”, hanem sovány.
2021. ápr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha fiatal vagy, még hízni fogsz, és ez normális, ez szükséges. Arra kell figyelned, hogy az edzést ne vidd túlzásba, vagy ha túlzásba viszed, hagyj magadnak időt regenerálódni, egyél eleget utána.

Mert az egészséged kárára is mehet. A hormonokkal nem szabad játszani, nehéz rendberakni utána.

2021. ápr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#7-8

Látom az irigység azért dolgozik. Nem nektek hiszek, akiknek fogalmuk sincs, hogy hogyan nézek ki, hanem a tükörnek és a fotóknak.

Bocsika, ki kell, hogy ábrándítsalak titeket, de ezzel a súllyal is van rajtam izom, főleg a felkaromon, combomon és a fenekemen.

Nincs testképzavarom, pontosan tudom, hogy honnan, hova jutottam és milyen változásokon mentem keresztül.


De hogy jobban felvilágosítalak titeket, kb 6 éve 10 kg-s súlyzóval edzem otthon, járok futni, guggolásokat, kitöréseket végzek, plusz egyéb izomerősítő gyakorlatokat és kardió edzéseket. Mostanság rákaptam az ugrálókötelezésre 6 percet végig ugrálok megakadás nélkül. 60 percet tudok megállás nélkül hullahoppkarikázni. Múlt vasárnap egy órát megállás nélkül végig futottam.


Mindegy. Azt hisztek, amit akartok, ez a ti döntésetek, sőt az is, hogy mennyire vagytok nyitottak, és mennyire tudjátok elfogadni, hogy az egótok által vélt valami, nem mindig igaz.

2021. ápr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!