Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pfizert kaptam, legyen bűntuda...

Pfizert kaptam, legyen bűntudatom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet én vagyok az egyetlen ezekkel a gondolatokkal, de tegnap kaptam Pfizert és nyilván örülök neki, de mikor mindenütt azt olvasni, hogy mindenki azt akar és valaki csak olyat kaphat, mégis hónapok óta vár, akkor már szinte bűntudatom van, hogy azt kaptam.

24 éves vagyok, tehát nem öreg, de nem vagyok teljesen egészséges és több orvost is kérdeztem, hogy milyen vakcinát adassak be vagy ne adassak be. A szputnyikot semmiképp se kaphattam volna, pedig azt én személy szerint jónak tartom és elfogadtam volna, de a betegségeim miatt ki van zárva. A modernáról semmi hír. Az AstraZenecán és a kínain is gondolkodtam. Napokig morfondíroztam, hogy melyik lenne jó. A kínainál elbizonytalanított, hogy az orvosok is, akiket kérdeztem, nagyon sokféle véleményt mondtak. Az egészségügyi állapotomat ismerve valamelyik csak a Pfizert/Modernát javasolta, valamelyik a kínait is beadta volna, meg anyukámnál sajnos a kínainál nem olyan sok antitest keletkezett, bár tudom, hogy attól még lehet sejtes immunválasz. Azt nem tartottam kizártnak, hogy fiatal korom miatt nekem sokkal jobban hasson, de ami miatt végül mégse mertem beadatni az az, hogy a krónikus betegségeim nincsenek igazán jól szabályozva, ami olvasataim szerint ellenjavalja a kínait. Van olyan, amivel kapcsolatban évek óta nem voltam szakorvosnál, főleg a vírus miatt amúgy, volt, hogy szedtem gyógyszert rá közben, azt amit régen felírtak, de nem tudom most mi van ezzel a betegségemmel (édesapám daganatos beteg volt, részben miatta nem mertem kórházakba menni, nehogy elkapjam és átadjam neki, másrészt meg időnként eleve nem volt szakrendelés, szűrővizsgálat covid miatt nem volt). Aztán egy másik krónikus betegség miatt meg pár hónapja kezdtem már járni orvoshoz, csak azért, mert már egyre súlyosbodott, de ott meg állandóan változtatva van a gyógyszerem és mindig ingadoznak a laboreredményeim. Ha mondjuk a betegségeim rendesen lettek volna kezelve, nem kellett volna állandóan variálni a gyógyszerem dózisán meg nem lennének nagyon nagy eltérések bizonyos értékekben, akkor valószínű a kínait is el mertem volna fogadni. Anyukámnak is van krónikus betegsége, mégis elfogadta, de neki évek óta rendesen be van állítva a gyógyszere, nem ingadoznak az eredményei, nekem meg hullámzó az állapotom. Az AstraZenecán is gondolkodtam, de ott meg a mellékhatásoktól ijedtem meg és igazából mire mondjuk döntöttem volna, hogy AstraZeneca legyen vagy bevállaljam a kínait, addigra jött a Pfizer és akkor ez tűnt a legjobb megoldásnak.


A családomban sok mindenki sokfélét kapott, a párom Astrát, anyukám Sinopharmot, keresztapám Astrát, fiatal unokatesóm Szputnyikot, másik Pfizert (munkahelye miatt). Szerencsére senkinek nem lett semmi baja, de én mégis sokat bizonytalankodtam és az orvosok sem ugyanazt mondták. Én sajnos laikus vagyok, ha az orvosok nem ugyanazt gondolják, akik értenek elvileg ehhez, akkor én honnan tudhatnám biztosan?


Amúgy jövőre nem biztos, hogy csak a Pfizert fogadnám el, ha csak mást lehetne, nem ellenkeznék, feltéve, hogy esetleg addig helyreállnak teljesen a betegségeim és többet meg lehet tudni a különböző vakcinákról. Persze remélem hatni fog és kialakul a védelmem, bízok ebben a vakcinában.


Olyan fiatalt is ismerek, akinek tényleg semmi betegsége és mégis csak a Pfizert volt hajlandó elfogadni, a Szputnyikot is felajánlották neki, azt nem akarta. Nekem a betegségeim miatt volt nehezebb a helyzetem, őszintén szólva azt nem tartom túl etikusnak, hogy valaki, aki mást is kaphatna, csak pfizerre hajlandó, de nem szeretnék itt erről vitát nyitni.

Ennek ellenére néha már tényleg bűntudatom van, amiért én Pfizert kaptam, hisz az a sztárvakcina és valaki féléve vár rá és csak azt kaphat és nem adnak neki. Vagy mert nincs a háziorvosnak, vagy mert nem tud időpontot foglalni, vagy mert nem tudatják időbe, hogy van lehetőség erre a vakcinára.

Most ha nekem ez van, akkor szégyelljem el magam? Vagy maradjak nyugodt, mert nem én tehetek róla, hogy összeomlott az eeszt meg hogy sok háziorvos nem kap pfizert meg hogy nem azzal oltanak mostanság?


Mikor ilyeneket látok, az az érzésem, hogy szégyelljem el magam. Amúgy a kínaira egyszer akartam is regisztrálni, de aznap a rendszer nem engedte nekem. Ez a szerdai nap volt, aznapra akartam volna, mert addig nem tudtam eldönteni, szerda reggel megpróbáltam és nem sikerült.



2021. máj. 1. 11:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Ne szégyeld magad. Inkább az szégyelje magát aki nem regisztrált az oltásra, a népesség nagyjából fele.
2021. máj. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Még annyit tennék hozzá, ahogy amúgy engem a háziorvosom egyetlen alkalommal sem értesített még semmilyen vakcináról szóval én sosem utasítottam el semmit, mert eleve fel se ajánlott nekem semmit.
2021. máj. 1. 11:38
 3/20 anonim ***** válasza:
55%
Ne legyen bűntudatod. Én is Pfizerrel oltattam be magam, 25 vagyok, igaz engem alapból ezzel hívtak fel, de mást nem kértem volna.
2021. máj. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Miért kéne bűntudatodnak lenni? :D aki kapja marja.
2021. máj. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Ne szégyelld magad, én sem szégyellem. 40-es nő vagyok, decemberben az elsők között regisztráltam, de csak a múlt héten jelentkeztek először, és ajánlották fel a kínait, azt tényleg nem kértem. Az Astrát simán elfogadtam volna, de mégiscsak a legveszélyeztetettebb csoportba tartozom, ami a vérrögképződést illeti. Ajánlottak mások protekciót, meg hogy hazudjam, hogy gyereket tervezek, nem tettem meg. De ha egyszer megírják a híroldalak, hogy bárki számára adott egy lehetőség, miért lenne bűn élni vele??? Szerintem most főleg azok fújnak azokra, akik kaptak oltást tegnap, akiknek savanyú a szőlő, mert "nem értek rá", meg nem akaródzott nekik sorban állni.
2021. máj. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Ne legyen bűntudatod. Ha jól értem, akkor neked a kínaiés az astr lett volna még opció. Nos, kínában tök mások a szabályok, ki tudja, milyen mellékhatások jöhetnek elő 1/2/5/10/20 év múlva, az astráróo meg inkább ne is beszéljünk. Nekem egyik oltás sincs kizárva, 21 éves vagyok, semmi egészségügyi bajom, mégsem voltam hajlandó mást beadatni, mint a pfizert vagy a modernát. Úgy voltam vele, hogy inkább kivárom, addig meg ülök itthon, nem veszélyeztetve senkit. Tegnap én is megkaptam a pfizert, 5 és fél órát sorakoztem érte, nekem egyáltalán nincs lelkiismeret furdalalásom, mert nem hinném, hogy a sorban mögöttem olyanok álltak, azok közül, akik nem kapták meg, akiknek sokkal fontosabb lett volna. Ezeket az oltásokat egyébként is tegnap fel akarták használni. Tehát ne érezd magad rosszul
2021. máj. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%
Magyarországon trendi ennyire a pfizer, máshol meg más. Én is azt kaptam fiatalon, mert oltópontra kellett mennem. Nincs bűntudatom, mást is felvettem volna, a többi is ugyanolyan jó. Kivagyok azoktól, akik emiatt irigykednek...Ha a sinopharmnak csináltak volna egy jó reklámot, akkor most mindenki azt akarná...
2021. máj. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

hozzám mit szólsz?


nincs betegségem, max ki nem mutatott pm, de áprilisban 2 héttel reg után hívott ho. pfizerre. 33 vagyok.

De annyira érdektelen voltam azokban a napokban, hogy tök mindegy lett volna, hogy mi. most is mindegy, hogy mi.

Valaki ezt elkezdte, beültette a bogarat mások fülébe, és elindult a lánc.A kínai a sátán, de nem egy ismerősöm direkt azt akart pl, mert az a hagyományos.


fog jönni csomó, millió feletti pfizer még pár héten belül, majd kap, aki akar.

2021. máj. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Már miért lenne bűntudatom? Tegnap kivártam a sorom, szerencsém volt, időben ott voltam és kész. Most legyek oda hogy eddig nem akartam oltást, kedden regisztráltunk és pénteken megkaptuk? Egyszer nekem is lehet szerencsém.
2021. máj. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%

4-es

Az a sósav.

A nagy bunkóság inkább az, hogy miért oltják addig a fiatalabbakat, amíg az idősebbekkel (középkorúakkal) közel sem végeztek még. Nem erről volt szó. Előlük veszik el, a Pfizert biztos, mert minden héten jön, de csak véges mennyiség mindig.

A 16-18 évesek oltása pedig kifejezetten felháborító, nekik kéne az utolsóknak lenniük!

2021. máj. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!