Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi ez a nagy felháborodás a...

Mi ez a nagy felháborodás a védettségi igazolvány körül? Szerintetek tényleg diszkriminatív vagy csak túl van lihegve a dolog?

Figyelt kérdés
2021. máj. 5. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Diszkriminatív, de csak annyira, mint pl. az autópálya-matrica. A lehetőség mindenki számára adott, hogy ne legyen diszkriminálva. Az más kérdés, hogy a matrica vásárlásnak nincs kockázata, az oltásnak viszont van.

A felháborodás azért van, mert olyasmit kötnek feltételhez, ami eddig természetes volt, nem volt ahhoz kötve, ez egy új dolog, persze, hogy sokaknak nem tetszik.

2021. máj. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Ez az én véleményem: szerintem diszkrimináció. Nem kötelezhetik az embert egy olyan oltásra, ami nincs még bevizsgálva. Én beoltattam magam, szóval én nem magamról beszélek, de még így is úgy gondolom, hogy aki nem akarja, azt sem kötelezhetik, zsarolhatják azzal, hogy akkor ő nem mehet közösségi helyekre. A másik meg az , hogy én úgy gondolom mindenki magáért felelős. Ha valaki nem oltatja be magát, azzal magának okoz veszélyt. Tehát ez egyéni felelősség. De mint mondtam, erről mindenki másképp gondolkodik.
2021. máj. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A lehetőség mindenki számára adott, hogy ne legyen diszkriminálva. - tényleg??? A lóf... nem.


Aki külföldön kapott oltást, az kitörölheti vele a sggét, mert NEM fogadja el a drágalátos kormányunk (hiába van róla nekem elektronikus és normális igazolásom is)

2021. máj. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Ha valaki nem oltatja be magát, azzal magának okoz veszélyt - ez nem igaz.
2021. máj. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Ami miatt diszkriminatív lehet:

* A külföldiek, akiknek van lakcímük és TB-jük, oltva is vannak, de nem kaphattak kártyát, mivel ezt eddig nem is tehették volna meg szabályosan.

* Azok, akiket nem lehet beoltani.

* Azok, akiket csak bizonyos vakcinákkal lehet beoltani, melyek egyelőre nem állnak rendelkezésre.

* Azok, akiket beoltottak, de a kártyájuk még nem jött meg.

Ők ugyanúgy nem térhetnek vissza a normális életbe, mint azok, akik nem akarnak oltatni.

2021. máj. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

4/5 ugyan miért nem igaz??

Az oltott is fertőz, megbetegszik és “talán” nem hal meg ahogyan a nem oltott is... erről ennyit!

Az oltást igénylők fele sötét mint az éjszaka a másik fele pedig csak azért oltat mert lett kényszerítve!

2021. máj. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
kit kényszerítettek oltásra?
2021. máj. 7. 11:36
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkit aki csak azért veszi fel mert nyáron nem akar otthon ülni!

Mi ez ha nem rákényszerítés? Nem mehetek el a kislányommal állatkertbe mert nem lettem beteg, az oltást pedig nem akarom. Miért nem akarom? Amiért nem szedek vitamint sem vagy más megelőző gyógyszereket nehogy véletlenül náthás vagy influenzás legyek...

2021. máj. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Deff ***** válasza:
100%

Itthon azért van sok minden ehhez kötve, hogy be akard magad oltatni, mert különben nem mehetsz sehova. Ezzel akarták motiválni az emberekt hogy oltakozzanak. Szerintem is kell az oltás ,de csak jobb ötletek vannak arra, hogy embereket rávegyünk az oltásra. Ennél már az oltásért pénzt kapsz ötlet is jobb.


Olyan téren meg nagyon is diszkriminatív ,hogy 26 évesen a végén voltam az oltási sorrendnek , mert ugye mindenkinek előbb járt és most én várhatom itthon ülve hogy mikor hozza meg a gyorsaságáról híres magyar posta az igazolványom (mostmár másfél hete) . És kevesebb jogom van jelenleg mint olyannak aki mondjuk korábban megkapta az oltást és így a kártyát is, holott lehet ő is csak egy oltással rendelkezik még.

2021. máj. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Most nyilatkozta valami bohóc a 16-18 évesek oltásával kapcsolatban...

No vakcina No party!


Itt tartunk, semmi magyarázat vagy szép beszéd! Szar világot élünk és erről nem a vírus tehet :( ,(

2021. máj. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!