Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért volt most ez a felháboro...

Miért volt most ez a felháborodás a Pfizer miatt?

Figyelt kérdés

Amikor múltkor lefújták a 70 ezer Astrával való oltókampányt, akkor is sokan úgy jutottak vakcinához, hogy behívó nélkül odamentek és megkapták. Akkor senki nem volt kiakadva, és nem köpködte meg azokat, akik bepróbálkoztak. Pedig emlékeim szerint az még azelőtt volt, hogy a vérrögképződéses probléma felszínre került volna.

Erre a pénteki "akcióra" miért tekintenek másképp? Aki szemfüles volt, az elment, és ha elég gyorsan kapcsolt, megkapta. Úgyis el akarták oltani még pénteken (szemben az Astrával, aminek a megmaradt adagjait átütemezték), úgysem azoknak adták volna, akik ültek otthon, és várták, hogy a háziorvos hívja őket.

Most miért van szükség erre a "másik tehene is d*göljön meg" mentalitásra?

(Értem, és sajnálom, ha valaki odament és már nem jutott neki, bár több helyen is oltottak még este 8-9 után is, tehát aki mondjuk még azelőtt elment dolgozni, hogy reggel kiderült ez a lehetőség, és munka közben nem használhat telefont, annak is volt esélye rá. Ja, hogy derogál sorban állni? Az más.

Azzal is egyetértek, hogy nem így kellett volna "rendezni", de sokak számára sajnos ez még mindig jobb volt, mint 4-5 hónapja ülni otthon és várni a sosem érkező telefonhívásra.)



2021. máj. 3. 09:32
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
64%
Mert a Pfizer van elkönyvelve prémiumkategóriás terméknek, és irigy, akinek nem jutott, vagy nem az jutott.
2021. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
87%

Mert van, aki csak Pfizert vagy Modernát kaphat, beregisztrált decemberben vagy januárban, és azóta sem jut hozzá.

Ráadásul aki épp daganatkezelést kap, az nem veheti fel az oltást bármelyik nap, például én is csak minden három hetes időszakban két napon vagyok oltható. Így hiába is álltunk volna sorba. De a védettséget el kellene érnem júliusig, egy orvosi beavatkozás miatt. Úgyhogy kénytelen vagyok az AstraZenecát bevállalni, annak ellenére, hogy benne vagyok abban a csoportban, akiknél fennáll a trombózis kockázata. Közben meg a négymillió beoltottszám érdekében black friday-t tartanak.

2021. máj. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
2-es: a te eseted egészen speciális. De a többség úgy van vele, hogy "hát én nem voltam hajlandó sorban állni".
2021. máj. 3. 10:05
 4/37 anonim ***** válasza:
84%
#3: Hidd el, sokan vannak még ugyanebben a helyzetben. :(
2021. máj. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
74%

Annyira nem speciális eset, nekem is több ismerősöm van aki egészségügyi okból csak mRNS vakcinát kaphatna, de még mindig csak várakozik (pedig télen regisztráltak mind).


Egyébként itt nem "mondták le" az oltási kampányt, egyszerűen csak egész napra lerohadt a rendszerük. Ami ciki.

2021. máj. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

2-esnél a speciálisat arra értettem, hogy három hetente csak 2 meghatározott napon vehetné fel. Ezért pénteken esélye sem volt, amit sajnálok.

5: Lehet, hogy ciki, de nem meglepő. Mindenki, aki az utolsó 20 évben járt egyetemre, tudja, hogy minden egyetemi tárgyfelvételnél és vizsgajelentkezésnél ez van, pedig akkor csak max. pár ezren akarják egyszerre "felelőtlenül megheckelni" a rendszert:D

2021. máj. 3. 10:34
 7/37 anonim ***** válasza:
82%

#1 irigy? Egyik rokonom 1 héttel az oltás után infarktust kapott, több idős pár héten belül meghalt, akiknek előtte semmi baja nem volt, másik ismerősnek a fél oldala lebénult, anyum is azt kapott és ma megy orvoshoz mellkasi fájdalommal. Hát kösz én biztosan nem kérnék belőle. A többi oltást kapott ismerőseimnek semmi baja, max egy kis fejfájásra panaszkodnak. Astrát kaptam, semmi bajom, ez a vérrögös mizéria is fel van fújva, a fogamzásgátlótól 5x nagyobb eséllyel kapsz stroke-ot, mégis a nők 80%-a szedi.


A kérdésre válaszolva, ez a “regisztrálás nélkül odapofátlankodok” nem azért felháborító, mert a Pfizerről van szó, hanem mert ez olyan hozzáállás, mint mikor valaki az autópályán a leállósávban próbál elhaladni a dugó mellett. Érted? :D Tipikus magyar szabálykerülés, pofátlankodás.

2021. máj. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
7-es: akkor a kérdés továbbra is áll: amikor az Astrát vették fel behívó nélkül az emberek, az miért nem volt baj? (Pedig akkor is voltak kórházak, ahol vasárnap már hosszú sorok álltak.)
2021. máj. 3. 10:41
 9/37 anonim ***** válasza:
73%
#7 én is Astrát kaptam, nem vagyok Pfizer-fanatikus. De a környezetemben, aki azt akart, de pénteken nem kapott, az bizony irigy. Mert neki az "jár", holott semmi betegsége, aki meg bármi miatt csak azt kaphatna, még mindig vár.
2021. máj. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
87%
#8 szerintem ez akkoriban nem volt hír, mert nem volt még semmi oltási igazolványhoz kötve. Most már ahhoz van, ezért hirtelen mindenki oltakozni akar. De egyébként tudjuk, hogy már régóta a média úgy közli a híreket, hogy a Pfizer tűnjön a legjobbnak. Közben mondom, én csak arról hallottam eddig rosszakat a környezetemben. És én inkább annak hiszek, amit látok, mint annak, amit összekamuznak a híroldalak.
2021. máj. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!