Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hosszú távon káros lehet,ha...

Hosszú távon káros lehet,ha heti 1x járok plazmát adni?

Figyelt kérdés

Hetente 1x járok vérplazmát adni.

Hosszú távon káros lehet ha ennyiszer összeszúrkálják az eret?



2021. máj. 6. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem túl egészséges. Én havi 1x javasolnám.
2021. máj. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem a levétel a kockázatos, hanem a visszajuttatás. Megnő a trombózis veszélye.
2021. máj. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2-es, ezt honnan veszed? Van rá forrásod?
2021. máj. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Még pár éve olvastam erröl egy tanulmányt. Azt írták, hogy rendszeres plazmaadáskor hegesednek az erek. Másrészt a visszajuttandö anyagot hígítják, és így nem pontosan olyan sűrű, mint a levett vér. És ez fokozza a vérrögképződés kockázatát.

Nem véletlen, hogy régebben nem lehetett ennyiszer plazmát adni, csak ugyebár ez hatalmas üzletág lett.

Mondjuk én alapból ellenzem a plazmaadást, mégpedig elvi okból.

Sokan jönnek, hogy ezzel segítenek. Persze, tény, ezek a gyógyszerek csak plazmából állithatóak elő. De míg a plazmaadó csak minimális költségtérítést kap érte, a plazmát külföldre adják el sokkal magasabb áron. A betegek meg a gyógyszereket brutális áron kapják meg.

A másik: Magyarországon ma nagyon alacsony a vérkészlet, sok esetben vérhiány van. És nagyon sok volt véradó a költségtérítés miatt, vagy amiatt, hogy úgy gondolja, így többet segít, átpártolt. Míg régebben évi 3-4 alkalommal adtak vért, most csak egyszer. És nagyon sok fiatal is emiatt inkább plazmaadó lesz, mint véradó.

2021. máj. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: és miért nem adnak pénzt a veradasert is? Miért kell ez az álszent rendszer? Az orvos se ingyen dolgozik, az ápoló sem, a gyógyszer cégek is pénzért dolgoznak és az orvosi műszert gyártó cégek is. Mellékesen a pénzen kívül mindegyik célja a segítés, gyógyítás is. Miért az egyszerű kisember adja ingyen a vérét ÉS nem kevés idejét!? Ő miért nem kaphat pénzt? Miért csak a vállon veregetés jár?
2021. júl. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!