Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miert van az, hogy ugy erzem,...

Miert van az, hogy ugy erzem, almos vagyok, de megsem birok elaludni?

Figyelt kérdés
Mult heten es azelott nagyon gyakran van/volt ez, szerencsere tegnap, tegnapelott gyorsan el tudtam aludni, de nagyon gyakran van ugy, hogy lefekves elott erzem, hogy nagyon faradt vagyok, de megis csak 2-3 ora agyban fekves utan sikerul elaludnom... miert van ez? Mit tudnek vele kezdeni? Volt masnak is hasonlo jellegu problemaja? Szeretnek vele valamit csinalni.. remelem ma azert menni fog az elalvas. Koszonok minden hasznos valaszt!

2021. máj. 6. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Még pörög az agyad.
2021. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Annyira nem porog, jo nyilvan szoktam neha gondolkodni "sz elet nagy dolgain", de amugy nem annira. Foleg ha almos vagyok, akkor nem porog, mivel olyankor az agyam se olyan aktiv nyilvan. Inkabb akkor szokott, amikor eber vagyok, meg amikor van is min :D
2021. máj. 6. 22:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Feszült vagy, észre sem veszed de feszülnek az izmaid. Tudatosan menj végig minden részeden, minden izmodon, szándékosan feszítsd meg, majd lazítsd el - ide értve még az arcizmaidat is. Ez sokat tud segíteni az elalvásban.
2021. máj. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3. koszi, majd megprobalom, ha megyek aludni. Megfeszit, majd ellazit. Szerintem segiteni fog, koszi megegyszer! Amugy nem hinnem, hogy feszult vagyok de hat...
2021. máj. 6. 22:12
 5/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem segiteni fog, koszi megegyszer! Amugy nem hinnem, hogy feszult vagyok de hat..."


Szívesen. Igen, néha én is elfeledkezem róla, mert nem tudatosul az emberben, és csak akkor veszem észre, mikor végigveszem egyenként az izmaimat. Nekem főleg a különböző arcizmaim feszültsége volt meglepő, de az ember válla, nyaka, meg minden más testrésze is észrevétlenül hajlamos feszülni, hiszen a normál ébrenlét során általában egy (normál) izomtónust tartanak fenn ezek általában.

Egyébként egyes fejfájás-típusokban is van szerepe bizonyos, koponyán tapadó izmok túlzott feszülésének, és erre néha (meglepő módon) szokták terápiás módszerként használni a botox-injekciót, ami egy lokális izombénító, és ezeket az izmokat is képes ellazítani.


Nekem még segít az elalvásban az olvasás is, de ez kétélű dolog lehet, és szakemberek nem feltétlenül ajánlják.

2021. máj. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na most egesz jol aludtam, lehet hogy tenyleg emiatt a modszer miatt😀
2021. máj. 7. 07:21
 7/7 anonim ***** válasza:

"Na most egesz jol aludtam, lehet hogy tenyleg emiatt a modszer miatt😀"


Szuper! 👍

2021. máj. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!