Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek miért oltatja be...

Szerintetek miért oltatja be magát ennyi ember????

Figyelt kérdés

Ez számomra érthetetlen. Mikor sok orvos, kutató mondja, hogy milyen veszélyekkel jár az oltás, veszélyesebb, mint maga a vírus. Arról nem is beszélve, hogy ezek rendes engedélyt sem kaptak, és még diszkriminálják is azokat akik nem kérik.

Miért kéri ezt ennyi ember, amikor bizonyítottan veszélyes???



2021. máj. 11. 20:17
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
17%

#19

Voltak érveid? Melyek voltak azok?


Én személyeskedtem? Én vagyok a hülyegyerek? Nézz már vissza, hogy ki mit csinál...

Hát szép dolog amikor a lekvár teszi el a nagymamát. 😅

2021. máj. 12. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
56%

22#


6, és 18 voltam. Melyikben hülyegyerekeztem?


Egy érvet mondtam, miért nem oltok még. Erre válaszban mantrázod, hogy nincsenek érveim (mintha ettől neked lennének 🤣), rágalmazol a több fiókkal, kiveréssel.

Akkor hogy is van a lekvárral, meg nagymamával?

Szerintem ennyi elég lesz, a bábukat így is felrúgtad. A többi meg nem érdekel.


Az meg hogy egy évente legalább 2-szer adandó oltást a csecsemőkoriakhoz hasonlítasz, amit egy életben 1-2-szer kapsz, nettó marhaság. Akkor már az influenza elleni lenne releváns, amit szezonálisan adnak.

2021. máj. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
52%

Életben 1-2 alkalommal lesz a Covid oltás? Hát valószínűleg nem így lesz hanem úgy mint az influenza. És inkább hiszek az orvostudománynak mint az átlag Gipsz Jakabnak.

És mivel név nélkül írtok nehéz kiszűrni ki kicsoda.


De egyszerű a megoldás. Ne oltassátok be magatokat. Nekem/Nekünk aztán édes mindegy.


Csak nem kell feleslegesen veszekedést szítani. Ne oltassátok be magatokat. Mi pedig beoltattuk magunkat mégsem írjuk ki, hogy sokan miért nem oltatják be magukat.


Majd X idő múlva kiderül ki jár jól és ki nem.

2021. máj. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 sadam87 ***** válasza:
59%

#22

"Az meg hogy egy évente legalább 2-szer adandó oltást a csecsemőkoriakhoz hasonlítasz, amit egy életben 1-2-szer kapsz, nettó marhaság."

Vagy hatszor, de ki számolja...

[link]

Egyébként senki nem mondta, hogy évente kétszer kell adni a COVID elleni oltást. Maximum annyit, hogy egyelőre annyit tudunk, hogy fél évig nyúkt biztosan védelmet. Ami nem meglepő, tekintve, hogy nagyjából annyi ideje tudjuk vizsgálni a hatásait... Ettől még nyújthat sokkal hosszabb idejű védelmet is.

Annyiban igazad van, hogy valószínűleg tényleg kelleni fog rendszeres ismétlő oltás, ilyen szemptonból tényleg az influenza oltáshoz hasonlít inkább. Visznot a COVID lénygesen durvább a szezonális influenzánál, azért ez talán nem elhanyagolható szempont!


#11

"Mellesleg szerinted első válaszoló, hagynának nyilvános bárki által hozzáférhető helyen olyan adatokat/kutatási eredményeket amik hitelesek, és az oltás káros hatásairól szólnak?"

Valahogy kideült az is, hogy az AstraZenece és a Jansen vakcina nagyon kis eséllyel(!!!!) okozhat trombózist. Kb. 1 millióból egyszer. Biztos azért, mert el akarták titkolni... (Ja, amúgy állami gyógyszerügynökségeknek köszönhető ez. Mondjuk tény, hogy nem a magyar államnak.)

Vagy azt is biztos onnan tudjuk, hogy a Sinophram oltás után egyes emberekben nem termelődik elegendő ellenanyag (ami még nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem védettek!), mert olyan veszettül titkolták... (Mondjuk nem a kínaiaknak köszönhetjük, hogy ez kiderült. És nem is a magyar államnak. Bár állítólag készül itthoni kutatás is a témában.)

Ez az érv mintha nem nagyon működne...

2021. máj. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 sadam87 ***** válasza:
52%

"De egyszerű a megoldás. Ne oltassátok be magatokat. Nekem/Nekünk aztán édes mindegy."

Nekem mondjuk nem egészen. Nem volna rossz dolog elérni azt a nyájimmunitás nevű dolgot. Meg az sem tesz bolgoggá, ha az oltatlanokban mindenféle új mutánsok tenyésznek ki. (Bár ez várhatóan főleg a harmadik világban fog bekövetkezni.) És azokkal szemben is kicseszés, akik esetleg nem tudják magukat oltatni valami miatt (pl. immunológiai betegség), vagy éppen hiába oltatnak, pont bennük nem alakul ki erős védettség valamiért. Meg azokkal is, akik legalább a járvány előtti színvonalán szeretnék használni a magyar egészségügyet. (Így is hatványozott várakozási idők lesznek...)

És egyébként is, senkinek nem kívánom, hogy COVID-os legyen (pláne súlyos tünetekkel). Én ugyan megúsztam, és persze sokan elég simán átvészelik, de ha valakit rendesen el kap, az elég durva... (És fiataloknál is lehetnek nagyon durva tünetek!)

Hogy személyes tapasztalatot is mondjak: elég sok embert tudok, akik megkapták az oltást. A legdurvább utána az volt, ha nem voltak jól pár napig a mellékhatások miatt. Olyanokat is ismerek, akik átestek a COVID-on. Persze voltak, akiken nagyn enyhén ment át, de elég sokan mondták, hogy durva volt (még akkor is, ha nem is kerültek kórházba miatta). És olyat is tudok, aki kórházba került, nem egyet (és fiatalt is!), és sajnos olyan ismerősöm is van, aki belehalt (nem volt nagyon fiatal, de olyan veszettül idős sem, valószínűleg még elég sok évet élt volna).

Persze az egyéni tapasztalatok mindenkinél eltérnek, de nem hiszem, hogy sok olyan ember lenne, aki több olyan embert ismer, aki az oltástól lett nagyon rosszul, mint aki a COVID-tól.

2021. máj. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
79%

“És mivel név nélkül írtok nehéz kiszűrni ki kicsoda.”


Ha a stílusból nem is, a pipák számából látszik ebben az esetben.



“Csak nem kell feleslegesen veszekedést szítani. “


Nem is tettem.



“Mi pedig beoltattuk magunkat mégsem írjuk ki, hogy sokan miért nem oltatják be magukat.”


Lehet hogy te nem, de olvastam elég kérdést az “oltástagadókról”. Volt olyan is aki deportálta volna őket.


“Majd X idő múlva kiderül ki jár jól és ki nem.”


Erre várok én is. Ha igazatok van, még beoltathatom magam. Ha viszont azoknak van igaza, akik súlyos hosszútávú mellékhatásokat vizionálnak hosszútávú rendszeresség esetén, akkor már nem csinálhatom vissza.

2021. máj. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
62%

Úgy emlékszem, ez a kérdés eredetileg a Tudomány kategóriában lett feltéve. Ott sokkal jobb helyen volt, mivel ott objektívebb vita tudott volna (és kezdett is) kialakulni. A Tudomány rovatban jelenlevők tájékozottabbak, vagy az adott kérdéskörben szakmabeliek, vagy csak simán sokat olvasnak a témában, mert érdekli őket. Így nagyvonalakban ismerik az immunrendszer működését, a vírusok természetét, az oltások mibenlétét.

Az Egészség kategóriában nagyon sok ember van, aki a reklámokból tájékozódik. Nem feltétlen olvas utána a dolgoknak, az immunrendszerről legutóbb középiskolában tanult biológiaórán, de ez még csak nem is érettségi tárgy, ki tudja, mennyire figyelt; az oltásokról is ugyanitt hallott utoljára. Viszont törekszik az egészségesebb életmódra (ami amúgy becsülendő) és nem bízik a magyar kományban (ami érthető), ezért azt gondolja, hogy ő bízik a szervezetében, az oltásban viszont nem. Ha hallja is innen-onnan, hogy a COVID fiatalokra is veszélyes, jóval veszélyesebb, mint a szezonális influenza, már nem hiszi el (fentiek miatt) és az is lehet, hogy "jó szórásba került", a környezetében nem volt súlyos eset vagy nem tapasztalt annyi halált pár hét alatt, amennyit 3 év alatt szokott egy átlag ember 1956 óta.


Nekem nagyon jó barátnőm elkapte (24 évesen), ízérzékelés-, szaglásvesztés és komolyabbnak mondható baja nem volt, de elmondása szerint brutálisan beteg volt, én még ennyire életemben nem voltam beteg (brutál fejfájás, olyan levertség, hogy nem bírt állni a lábán). Sajnos rákos nevelőapukája el is hunyt - pedig élhetett volna még évekig a rákkal, vagy akár ki is gyógyulhatott volna belőle.

Volt gimimben 44 éves és 50 valahány éves tanár hunyt el, 28 éves politikus hunyt el a kerületemben (velem egykorú volt), harmincegynéhány éves távolabbi ismerős, ikonikus alak hunyt el a környezetemben.


Krónikus beteg vagyok.

Gyakori a post-COVID szindróma.


Köszi, de inkább az oltás.

2021. máj. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
58%
Mert a sok idiótát könnyen ráveszik hogy beoltassa magát lásd pl: védettségi igazolvány...
2021. máj. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
13%

Minden vakcina biztonságos és hatásos! Nem kellene oltásellenesnek lenni mert a vakcina életet ment! [link]

Ebből neked melyik nem világos?

2021. máj. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
78%
Igen, a kormányaink eddig csakis a színtiszta igazat mondták. A youtube -on meg az igazmondó juhász a moderátor. 🤣
2021. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!