Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy még fizikai munka közben sem tudok izzadni?

Figyelt kérdés

Előbb ájulok el és esek össze minthogy hűtsem magam az izzadással.

Megjegyzem, pár éve még patakokban ömlött rólam a víz, tehát nem veleszületett oka van. Egyszerűen csak zavar, hogy sportolni és kertben dolgozni sem tudok anélkül, hogy ne lennék túlhevülve és kerülnék ájulás közeli állapotba.


Pár évet kihagytam a sportban, de nem híztam el és nem vagyok erőtlen, csak túlhevülök és azonnal le kell ülnöm.


Orvosnál voltam, vérképem, vizeletem rendben. A billirubin kicsit magas, de az orvos se foglalkozott vele, szóval gondolom nem az a probléma. Valakinek hasonló?



2021. máj. 14. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Iszol eleget? Van rajtad zsír? Lehet egyszerűen "nincs mit kiizzadnod"
2021. máj. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A hipotalamusz a felelős a testhőmérséklet szabályozásában.

Vervételből biztosan nem találsz rá a válaszra. De a magyar orvosok mentalitása alapján , ha nem haldokolsz vagy nem fáj ,akkor nincs baj.

Fejfájás vagy más egyéb zavar/változás esetleg vérnyomásban, érzelmekben, szexualitásban nem történt?

2021. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2 folyt.:


Érdekesség képp: ismerősöm autóbalesetben fejsérülést szenvedett, félév volt a felépülése, és azt a tájékot érte a trauma az agyában. Neki fokozott izzadást okozott. Folyton (de tényleg,folyton) izzad. Ugye az agy összetett dolog, ezen nem tudnak segíteni, másban nem 'szenved' miatta.

2021. máj. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Iszok rendesen és nincs rajtam kevesebb zsír, mint pár éve, amikor minden normális volt és sérülésem sem volt.


Ha túlhevülök, úgy érzem leesik a vérnyomásom és fáj a fejem, szédülök.. de, ha nem végzek fizikai megeröltetést, akkor ilyen problémáim nincsenek.


Szexuális vágyam, most, hogy kérdezed valóban csökkent és ami azt illeti évek óta stresszben élek egy beteg hozzátartozóm miatt. Éjszaka nehezen alszok, kialvatlan vagyok és lelkileg kimerült. Úgy gondolod ez lenne az ok? Lehetséges lenne? Ezt amíg a helyzet fennáll megoldani máshogy, esetleg gyógyszerrel vajon nem lehet?


Nem tűnik fontosnak, de pont a stressz miatt sportolnék, hogy levezessem a feszültséget. Elég furcsa szituáció, ha a stressz nem enged izzadni, ami miatt képtelen vagyok sportolni, ami miatt marad a feszültség.


Mit javasolsz? Erőltessem amennyire tudom a mozgást? Vagy kérjek gyógyszert stresszre?

2021. máj. 14. 18:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Megoldást ugyan nem tudok a problémádra ,de egy MRI felvétel lehet nem ártana, hogy kilegyen zárva a szervi elváltozás.

(Háziorvos beutalhat, de szerintem ne ezt mondd neki mert nem szereti senki az öndiagnosztikát, intenzív fejfájást azona tájékon viszont mondhatsz )


Mozgás: én minden sportot utálok, mert pont hogy izzadós vagyok, ezért úszok, ott is belerohad a fejem a sapkába a végére, de legalább máshol nem.

2021. máj. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!