Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pfizer vagy Szputnyik?

Pfizer vagy Szputnyik?

Figyelt kérdés
Az első perctől ezek között ingadozom.A háziorvos hívott hogy mehetnék hozzá Pfizerre,a kórházban foglalhatnék időpontot Szputnyikra.Ti melyiket választanátok és miért?
2021. máj. 15. 22:02
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
84%

Én a Szputnyikra voksolnék (vagy AstraZeneca, arra is lehet időpontot foglalni, és ugyanaz, mint a Szputnyik, csak más adenovírust használ).

Igazából az mRNS és a vektorvakcinák között csak az információ bevitelének módja más. Utána ugyanaz a működési elv. A szervezet legyártja a tüskefehérjét, és kialakítja ellene a védelmi mechanizmust. Az mRNS fő előnye, hogy később, újabb mutáns esetén könnyen átalakítható, akárhányszor ismételhető, míg vektorvakcinák esetén új adenovírust kell keresni hozzá.

Ami miatt mégis a vektorvakcinákra voksolok, az az, hogy más oltás révén több tapasztalat van róla, mint az mRNS technológiáról. Tény, daganatkezelésben régóta kutatják, de védőoltásokban eddig nem használták. Számomra a vektorvakcináknál használatos információ beviteli sokkal átláthatóbb, egyértelműbb.

2021. máj. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
38%
20 ok, ezzel meg lehet magyarázni, hogy ők miért 97-et írnak, a többi ndr, mdr, DAZ (Deutsche Apotheker-Zeitung), swr, zdf, de hogy más országot nézzünk, nzz.ch, mind 91-92-re saccolja. Ez azért messze van a 60-tól. Gondolom akkor mind ruszki kézben van, sőt németország ruszki gyarmat mi? 🤣🤣🤣
2021. máj. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
52%

A hatásosság meg... Ugyebár azt tudjuk, hogy számolják. Ergo ezek a számok semmit nem jelentenek. Ha hozzávesszük, hogy a legfrissebb kutatások szerint nem is immunrendszer erőssége, hanem genetika határozhatja meg a fertőzés kimenetelét (még kutatják), akkor pláne nem beszélhetünk azonos körülményekről.

De azért jó vitatkozást róla! ;)

2021. máj. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
52%
Én nem vitatkozok, csak eddig nem láttam forrást. Én megneveztem fél tucatot konkrétan.
2021. máj. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
4%
Egyik sem. 8 éves a várakozási idő új gyógyszer esetén. Megnézem, hogy a beoltottaknak lesz-e mellékhatásuk 8 év után és ha nem, akkor az alapján fogok dönteni. Elsőre a szputnyik és a sinopharm tűnik szimpatikusnak.
2021. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
68%
Mindkettő jó, a Pfizer talán annyiban jobb, hogy azt elofgadta az EU.
2021. máj. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ mindenkinek.Végül a Szputnyik mellett döntöttem.Az utazás része nem foglalkoztat,ezért nem bántam meg a döntésemet.
2021. máj. 21. 09:50
 28/30 anonim válasza:
0%
Pfizer, Moderna Ha életbe akarsz maradni és öt év múlva nem mutálódni
2021. máj. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
53%
ÉlebeN marsd az ember! Nem életbe.
2021. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
53%
*marad
2021. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!